Prężny rozwój marki to nie tylko szereg innowacyjnych produktów w ich ofercie, ale też międzynarodowe laury, a także spektakularne zmiany w infrastrukturze firmy, która właśnie przenosi się do nowej większej siedziby.
Podobne artykuły
Paryski Salon du Chocolat przybliża szczegóły tegorocznej edycjiCzekolada odporna na pandemięLas Vegan’s - nadchodzi rewolucja na rynku czekolady!Niedawno jeden z produktów marki Beskid Chocolate została nagrodzona srebrnym medalem w prestiżowym konkursie International Chocolate Awards. Doceniono walory smakowe ciemnej tabliczki Baracoa 70%. – Ta czekolada ma unikalny profil sensoryczny – przekonuje właściciel manufaktury Jan Woźniak. – Jest wyprodukowana z ziaren z Kuby. I pomimo że Kuba jest niedaleko od Dominikany, gdzie także uprawia się drzewa kakaowca, to ziarna z obu miejsce są całkiem inne.
Beskid Chocolate przygotowuje dodatkowo dużą niespodziankę dla producentów i smakoszy czekolady – Beskidzki Festiwal Czekolady oraz Dni Otwarte Beskid Chocolate, które będą mieć miejsce 16 października. Celem festiwalu jest dotarcie do jak największej ilości firm produkujących czekoladę. – Nie zamykamy się jedynie na producentów bean to bar – mówi Jan Woźniak – Impreza byłaby wtedy zbyt hermetyczna, bo polski rynek czekolady rzemieślniczej jest na razie niewielki.Jesteśmy otwarci również na firmy, które produkują swój asortyment z gotowej czekolady.
Charakter festiwalu nie będzie stricte komercyjny. Bardziej chodzi o integrację środowiska producentów czekolady i umożliwienie pokazania się rzemieślnikom szerszej publiczności. W ostatnim czasie Beskid Chocolate remontuje nową, większą siedzibę, gdzie przeniesie się z coraz większą ilością sprzętu jak np. młyny kamienne, melanżery, młyn kulowy. Nie jest to jeszcze sprzęt, który pozwala na stworzenie całej linii produkcyjnej na miejscu, do czego właściciel dąży, ale na pewno produkcja w nowym budynku będzie sprawniejsza.
Wszyscy rzemieślnicy i producenci czekolady, chcący wziąć udział jesienią w Beskidzkim Festiwalu Czekolady mogą skontaktować się z manufakturą z Węgierskiej Górki. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Szczegóły organizacyjne poniżej.
Impreza odbędzie się w 2 lokalizacjach: w manufakturze Beskid Chocolate przy ul. 3 Maja 28 oraz w Hali Widowiskowo – Sportowej, oś. XX-Lecia II RP 12 (oba miejsca znajdują się z bliskim sąsiedztwie). W Hali Widowiskowo – Sportowej w Węgierskiej Górce będą stoiska czekoladowe i kawowe, stoiska z produktami lokalnymi i rzemieślniczymi. Tutaj będą także miały miejsce wykłady i prelekcje czekoladowe. Natomiast w Manufakturze Beskid Chocolate odbędą się miejsce warsztaty czekoladowe, kawowe oraz zwiedzanie manufaktury.
Kontakt do organizatora:
Beskid Chocolate, ul. 3 Maja 28, 34-350 Węgierska Górka
mail: biuro@beskidchocolate.pl, tel. 502-540-931