dodano , Redakcja AU

Czekolada gorsza niż śnieg

Do niecodziennego wypadku doszło 9 maja br. na autostradzie A2, gdzie przewróciła się cysterna z czekoladą, która kompletnie sparaliżowała ruch na trasie.

Rozlana czekolada, która zastygła na asfalcie jest gorsza niż śnieg - twierdzą strażacy, który mierzyli się dziś z takim przypadkiem na autostradzie A2 (trasa Poznań-Warszawa), gdzie w godzinach porannych doszło do dość niezwykłego wypadku. Ok. 4.30 kierowca cysterny przewożącej mleczną płynną czekoladę stracił kontrolę nad pojazdem, który w następstwie przewrócił się w poprzek. Nie sam pojazd zablokował przejazd na następne kilka godzin, lecz czekolada. Łącznie - 24 tony smakołyku, która szybko utworzyła na nawierzchni 5 cm warstwę.. Jeszcze do godziny 13.00 potrwa jej usuwanie gorącą wodą pod dużym ciśnieniem. To jedyna możliwość, która pozwoli nam zlikwidować śliską nawierzchnię. Nawet, jeżeli zdejmie się warstwę czekolady mechanicznie, to i tak ona wnika w podłoże i trzeba wymyć to wszystko z asfaltu - wyjaśnił bryg. Kowalski w rozmowie z TVN24.

 

 

źródło: https://strazacki.pl

Bieżące wydanie czasopisma

Majowy Mistrz Branży pod znakiem tortów, stylowego dekorowania i wegańskiego cukiernictwa. Jak Agnieszka Paczóska wprowadziła Planetę Tortów na artystyczną orbitę i co chce osiągnąć w biznesie? Czego szuka w czekoladzie belgijski mistrz Patrick Aubrion, współtwórca Ruby?

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji