...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Czy można uchronić się przed dalszymi podwyżkami cen energii?

Według różnych prognoz ceny energii elektrycznej dla firm mają w 2020 r. wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Tak duża skala podwyżek będzie wywierała na branżę silną presję, by podnosić ceny wyrobów. Dlatego szczególnie teraz warto przyjrzeć się zawartym umowom na dostawę energii elektrycznej...

Dobrze jest wybrać sprzedawcę, który zaproponuje nie tylko względnie niską cenę, ale także jej utrzymanie w okresie następnych 24 miesięcy.

Branży piekarniczej zaczynają ciążyć wzrosty cen energii elektrycznej. Choć nie stanowią one głównej składowej kosztów produkcji, w ostatnich latach to właśnie prąd drożał najsilniej – sześciokrotnie szybciej od pieczywa i około dwudziestokrotnie szybciej od mąki. Niestety, wszystko wskazuje na to, że także w 2020 r. i kolejnych latach przedsiębiorcy będą mierzyli się ze znacznymi podwyżkami kosztów energii. Wg analityków banku Credit Agricole w 2020 r. ceny prądu dla firm wzrosną aż o 40%. Jak tę informację odnieść do faktu, że rocznie pieczywo drożeje zaledwie o około 6%? Jest pewne, że ceny chleba wzrosną, natomiast mało prawdopodobne, by w ten sposób producenci w pełni zrekompensowali ciągle rosnące koszty produkcji. Tym bardziej, że akurat w przypadku pieczywa konsumenci są nadzwyczaj wrażliwi na wzrost cen, a przecież od dwóch dekad spożycie chleba w Polsce z roku na rok maleje o kilka punktów procentowych.Analiza zużycia energii i utrzymanie ceny w ryzach
Przed podwyżkami cen prądu można się uchronić. Z jednej strony można próbować optymalizować zużycie energii. Z drugiej można dobrać taryfę, która jest najlepiej dopasowana do rzeczywistych potrzeb zakładu. Od czego więc zacząć? Teoretycznie najprostszym rozwiązaniem jest zawarcie nowej umowy ze sprzedawcą energii na okres 24 miesięcy z gwarancją stałej ceny – takie warunki oferuje na przykład Po Prostu Energia S.A. Wybór sprzedawcy warto poprzedzić analizą poboru energii w czasie – nie tylko w odniesieniu do pór dnia, ale także do poszczególnych dni tygodnia i miesięcy w roku. Dlaczego taka analiza może być korzystna dla piekarni? Z dwóch powodów. Po pierwsze, mając szczegółową wiedzę o statystykach poboru energii dużo łatwiej określić, która taryfa z kategorii C będzie korzystniejsza dla firmy. Warto przypomnieć, że w grupie taryf C dla sektora małych i średnich firm jest jedna taryfa jednostrefowa (C11) ze stałą ceną za kW oraz dwie taryfy dwustrefowe (C12a i C12b), charakteryzujące się dwiema opłatami za kW w zależności od pory dnia i nocy. W przypadku C12a wyższa stawka za kW obowiązuje w godzinach szczytowych, czyli przed południem i wieczorem. W taryfie 12b wyższą stawkę za kW płaci się w dzień, a niższą w nocy.

Drugim powodem, dla którego warto przeprowadzić analizę poboru energii w firmie, są różnice w cenach kW występujące między poszczególnymi taryfami dwustrefowymi. Różnice w opłatach za kW w ramach taryf C12a i C12b nawet w ofercie tego samego sprzedawcy mogą istotnie się różnić. To oznacza, że choć pozornie jedna z taryf może się wydawać atrakcyjniejsza, po odniesieniu jej cen do faktycznego zużycia prądu w ciągu doby i poszczególnych tygodni, może się okazać, iż lepsza jest jej alternatywna taryfa.

Każdego miesiąca kilkaset firm w Polsce zmienia sprzedawcę energii z grupy tzw. taryf przemysłowych. Wydaje się, że obecnie jest to najlepszy sposób na zagwarantowanie firmie utrzymania stałych cen dostaw energii na najbliższe dwa lata, czyli na czas, w którym prognozuje się największe podwyżki. Sprawdź w Po Prostu Energia obecne stawki, dobierz optymalną taryfę dla siebie i zabezpiecz stałą cenę do dwóch lat od podpisania umowy.

Po Prostu Energia S.A.
Al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa
Tel. 22 32 33 333
info@poprostuenergia.pl
Marlena Szubińska
Customer Service Manager
tel. + 48 510 298 800

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji