...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Kawowy potentat i chleb?

5 grudnia 2017 r. w Szanghaju otwarta została największa na świecie kawiarnia Starbucks. Na powierzchni 2,7 tys. mkw. umieszczono nie tylko strefę kawiarnianą, zbiorniki do palenia kawy, ale także… piekarnię.

Chińska kawiarnia jest kolejnym po Seattle, Nowym Jorku, Chicago, Tokio oraz Mediolanie lokalem typu Reserve Roastery, czyli łączącym w sobie kawiarnię oraz piekarnię włoskiej marki Princi. Najnowszy lokal tej amerykańskiej sieci jest największym i najbardziej nowoczesnym z dotychczas działających. Odwiedzający lokal znajdą tu m.in. najdłuższą ladę barową na świecie, dwupiętrową miedzianą beczkę do prażenia kawy czy drukowaną herbatę 3D. Howard Schultz, prezes zarządu Starbucks, podczas otwarcia lokalu w Szanghaju mówił, że analitycy firmy szacują, że do 2021 r. Starbucks Reserve Roastery będą stanowić ok. 20 proc. całej światowej sieci kawiarni.

fot. facebook.com/Starbucks

Zarządzająca chińskim oddziałem Belinda Wong zapowiada, że każdego dnia ma powstawać tu ponad 80 różnych rodzajów wypieków produkowanych z wyłącznie włoskich surowców. Co będzie można tutaj zjeść, oprócz znanych z wcześniejszych lokali Starbucks muffinek czy croissantów? Jak zapewniają przedstawiciele Starbucks China, podstawą będzie pieczywo tzw. domowe, czyli typowo włoskie bułki, a także focaccie z mozzarellą, kanapki z włoskimi wędlinami (np. bresaolą i mortadellą) czy cornetti, tj. rogaliki. Wszystkie receptury opracowane zostały przez piekarza Rocco Princi, który prowadzi piekarnie w Mediolanie oraz Londynie, a który został zaproszony do rozwijania sieci kawiarnio-piekarni światowego potentata kawy.

Małgorzata Milian-Lewicka

Bieżące wydanie czasopisma

W nowym Mistrzu Branży milenialsi rządzą i opowiadają: Maciej Majzon-Wójtowicz o pracy na wysokościach i ciągłym uczeniu się czekolady, Justyna Roszkowska o tworzeniu Pochlebnie, a Joel Kroeker o chlebie pobudzającym do myślenia. Sprawdzamy też RUBY (czekoldę milenialsów!) okiem fachowców i modne trendy w tortach.

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj okrojony numer (Katalog reklam) online lub pobierz PDF >>

Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji