...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS, materiał promocyjny

MIWE condo po liftingu

Nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej. Tak od 34 lat MIWE, niemiecki producent pieców modułowych, udoskonala serię znanych z elastyczności modeli „condo”. W tym roku zaproponował premierowe, innowacyjne rozwiązania – może nie jest to rewolucja, ale z pewnością istotna poprawa pracy w piekarni czy cukierni.

Piece MIWE condo nie od dziś cieszą się dużą popularnością. Kamienne (hertowe) płyty i równomierne warunki pieczenia gwarantują wysoką jakość wypieków, natomiast różnorodność modułów daje elastyczność dopasowania się do potrzeb i miejsca. Nawet na niewielkiej powierzchni uzyskamy efekty wypiekowe podobne do tych z rzemieślniczego pieca wsadowego.


MIWE condo występuje w niemal wszystkich możliwych wymiarach. Od małego 1-półkowego pieca po duże 5-półkowe o powierzchni wypiekowej ponad 8 m2. Każda półka może mieć jedną z 3 oferowanych wysokości (niestandardową wysokości jest 220 mm dla produktów wysokich oraz 13 cm dla produktów niskich). Każda z półek ma własne sterowanie.

Odpowiednio do miejsca piec może być „płytki” – na blachy ustawiane obok siebie lub „głęboki” na blachy ustawiane jedna za drugą. Niespotykaną wśród konkurencji wersją pieca modułowego jest moduł z dwoma półkami. Ta wersja wyposażona jest w 1 sterowanie i niskie komory (13 cm) przeznaczone na bułki.

 

   
 

 MIWE condo znaczy komfort pieczenia


- kamienne płyty wypiekowe

- powierzchnia wypiekowa od 0,24 - 8,64 m2, możliwe jednoczesne pieczenie: chleba, bułek, ciasta, mięsa – oddzielne sterowanie dla każdej półki Wyjątek: moduł z jednym sterowaniem dla 2 półek

- dowolnie kombinowane komory: 4 szerokości, 3 wysokości, 1 moduł z dwoma blachami (1 sterowanie)

- jeszcze więcej powierzchni wypiekowej dzięki  modułowi na 2 blachy, z obniżoną wysokością półki – 13 cm (idealne dla bułek, croissantów)

- różnorodność odpiekanych produktów w tym samym czasie: możliwe dzięki systemowi zaparowania i własnemu sterowaniu dla każdej półce

- system zaparowania: jako osobna jednostka z własnym ogrzewaniem, dzięki temu nie ma spadków temperatury; system zaparowania (niezbędny w piekarnictwie), opcjonalnie do każdej półki

 

 

 


Piec MIWE condo sprawdzi się zarówno do wypieku najdelikatniejszych produktów cukierniczych, jak i asortyment ciężkich chlebów. Mocne oddziaływanie ciepła na produkty od dołu i góry daje pożądany efekt jaśniejszych boków bułek i stabilnego spodu chleba, a spod drożdżówek z nadzieniem nie jest mokry i tłusty. Okazuje się, że również mięsa pieczone, zapiekanki i suflety można piec w MIWE condo, stąd często można go spotkać w punktach gastronomicznych i hotelach.

Komfort, bezpieczeństwo pracy i higiena
Komfort, bezpieczeństwo i higiena – to w zasadzie trzy priorytety tegorocznych innowacyjnych rozwiązań w piecach, które od 34 lat cieszą się dobrą opinią w branży piekarsko-cukierniczej i gastronomicznej. Nie są to zmiany rewolucyjne, ale z pewnością da się odczuć różnicę w codziennej pracy.

Za cel postawiono sobie, by obsługa pieca była możliwie prosta i komfortowa. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się nowe sterowanie ? panel dotykowy TC (Touch Control), stosowany wcześniej w innych piecach MIWE. W modelach „condo” panel sterowania ma płaski szklany front, co nie tylko ładnie wygląda, ale ułatwia utrzymanie czystości. Duży, 7-calowy wyświetlacz pozwala śledzić komunikaty nawet z większej odległości.


Moduł EASY lub PROFI
W sterowaniu uwzględniono dwa różne moduły: prosty, niewymagający fachowej wiedzy – EASY oraz moduł dla zaawansowanych – PROFI. Moduł EASY zaprojektowano pod kątem bezpiecznej obsługi podczas odpieku sklepowego, gdzie liczy się szybkie działanie. Sterowanie polega na włączeniu odpowiedniego programu do wypieku bez konieczności ustawiania poszczególnych parametrów, jak temperatura czy czas. Wszystko działa automatycznie, podczas gdy panel sterujący wyświetla informacje o temperaturze zadanej i rzeczywistej, odmierza również czas pieczenia, widoczny z dużych odległości. Z kolei moduł PROFI to rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad ustawieniami pracy pieca. W tym przypadku samodzielnie można zarządzać 100 programami, ingerując w ustawienia fabryczne.
Aby użytkownicy modułów PROFI i EASY nie kolidowali ze sobą, przez cały czas działa system zarządzania użytkownikami. Monitoruje on wszystkie moduły i jednocześnie kontroluje użytkowników, informując, jaki czynności są możliwe, a czego po prostu nie można wykonać w danym momencie.


Wejście USB
Z przodu pieca znajduje się wejście USB, dzięki któremu można podłączyć urządzenie zewnętrzne.

Rozwiązanie to upraszcza procedurę programowania pieca – wystarczy wgrać gotowy program lub importować dane z pieca w celu skopiowania na inne stacje piekarnicze.


Idealna czystość


Kolejna zmiana to nowe okno szklane. Po obluzowaniu 2 śrub nastawnych (bez użycia narzędzi) okno ustawia się w specjalną pozycję do mycia - wewnętrzna część szyby jest wtedy na zewnątrz. W ten sposób łatwo ją można umyć bez ryzyka zabrudzenia płyty hertowej. Warto zwrócić uwagę na nową komorę garowni MIWE GS. Producent zadbał o to, by nie było w niej kantów i śrub, w których zbiera się brud, oraz fug czy silikonu podatnego na tworzenie się pleśni.

 

   
 

 Wybierz swój piec MIWE condo


 Dzięki modułowej budowie oraz różnym wymiarom (piec głębszy i płytszy, szerszy i węższy) MIWE condo dopasowuje się do każdej wydajności. Urządzenie można dobrać pod względem:

 • wielkości: 60 x 40 cm, 60 x 80 cm, 80 x 60 cm, 120 x 80 cm, 120 x 120 cm

 • liczby komór: maksymalnie 5 komór (piętrowa struktura budowy)

 • wysokości komór: standardowa 17 cm, podwyższona 22 cm (chleby) i niska 13 cm (bułki, croissanty)

 • designu: kolorystyka szara ‒ stal nierdzewna, w kolorze czarnym oraz wersja stylizowana (rustykalna)

Każdy zestaw modułów można rozbudować!

 

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji