...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Mniejsza nadwyżka produkcyjna curku

Analitycy przewidują, że w sezonie 2012/2013 nadwyżka produkcyjna cukru zmniejszy się prawie o połowę. Takie wnioski wyciągnięto podczas 8. konferencji poświęconej rynkowi cukru w Dubaju.

Firma konsultingowa Kingsman, która była organizatorem spotkania, szacuje, że nadwyżka produkcyjna cukru spadnie z 8,2 do 4,7 mln ton. Podobnego zdania są m.in. analitycy z Olam i Cargilla. Ankietowani przez Agencję Reutera analitycy oszacowali, że w sezonie 2011/12 nadwyżka wyniesie średnio 7,97 mln ton, a w kolejnym zmniejszy się do 3,2 mln ton.
Kluczowa dla sytuacji podażowo-popytowej w przyszłym sezonie będzie sytuacji w Brazylii. Od wysokości zbiorów w tym kraju i ilości trzciny, jaka trafi do cukrowni i do rafinerii bioetanolu, będzie zależeć podaż cukru. Kingsman upatruje powodów mniejszych zbiorów m.in. w starzeniu się plantacji trzciny cukrowej. Trzeci sezon z nadwyżką produkcyjną powinien także zaowocować przecenami cukru, co może zachęcić do dywersyfikacji upraw lub do przeznaczenia większej ilości trzciny do produkcji bioetanolu, zwłaszcza w obliczu wysokich cen ropy. Taka sytuacja mogłaby skutkować podwyżką cen cukru.

Źródło: FAPA/FAMMU na podstawie Reuters

Bieżące wydanie czasopisma

Za co Polacy pokochali jagodzianki? Czym ustabilizować krem na zimno? Jak projektować słodkie stoły? Skąd się biorą alergie pokarmowe? Do czego dodawać szafranu?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji