dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Na Górnym Śląsku działa pierwsza cyfrowa szkoła zawodowa

Tydzień po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, 10 września br., w trzech szkołach zawodowych na Śląsku pojawiła się mobilna szkoła cyfrowa. 10 tabletów (przenośnych komputerów osobistych) jeździ z nauczycielem zawodu Szymonem Konkolem na zajęcia do Jastrzębia Zdroju, Żor oraz Rybnika.

To nie pierwszy raz, kiedy Szymon Konkol ponownie wyprzedził system oświaty. Najpierw opracował Almanach Piekarsko-Cukierniczy (multimedialne kompendium wiedzy), założy platformę e-learningową, która umożliwia wszystkim zainteresowanym naukę i sprawdzenie wiedzy teoretycznej zawartej w Almanachu (platforma jest dostępna również na www.MistrzBranzy.pl), a teraz wdrożył cyfrową szkołę, nie czekając na Ministerstwo Oświaty. Tym samym Szymon Konkol zapoczątkował swój nowy projekt „New Model School”. Najważniejsze, że bez wsparcia firmy AI SOLUTION z Raciborza, producenta Receptora, pomysł nadal byłby w powijakach. – Nie trzeba mnie było długo namawiać do udziału w tym projekcie – opowiada Tomasz Kostka, szef teamu informatyków i konstruktorów z firmy AI SOLUTION. Jestem za cyfryzacją szkół, bo dzięki temu nauka jest naprawdę fajna. Młodzi ludzi bardzo szybko łapią nowinki techniczne i dla nich Internet czy komputery są czymś naturalnym. Podoba mi się również entuzjazm i pomysłowość Szymona Konkola – gdyby nie jego wizja cyfrowej szkoły, która jest konsekwencją opracowania pierwszego e-podręcznika dla branży piekarsko-cukierniczej, nadal byśmy tylko mówili o cyfrowej szkole. Cieszę się, że Szymon zaproponował nam taką współpracę. Myślę, że to dopiero początek szerszej współpracy – dodał Tomasz Kostka.

Jak się dowiedzieliśmy, firma Savpol ‒ dostawca dla branży piekarsko-cukierniczej oraz lodziarskiej ‒ postanowiła również włączyć się w ten projekt i wesprzeć rozbudowę mobilnego Almanachu.

Bieżące wydanie czasopisma

W nowym Panie nadają tonu. Monika Walecka odczarowuje stereotyp piekarza, Madame Caramel przewodzi po kulinarnych zakątkach Paryża, a sensorka Renata Januszewska odkrywa smakowe niuanse w czekoladzie. Pań nie brakuje w nowym dziale Rzemiosło Przyszłości, jednak mamy też zacne grono Panów. Sprawdź, kto i co się za tym kryje.

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji