czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Na Górnym Śląsku działa pierwsza cyfrowa szkoła zawodowa 0

dodano ,Redakcja AK, materiał promocyjny

Tydzień po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, 10 września br., w trzech szkołach zawodowych na Śląsku pojawiła się mobilna szkoła cyfrowa. 10 tabletów (przenośnych komputerów osobistych) jeździ z nauczycielem zawodu Szymonem Konkolem na zajęcia do Jastrzębia Zdroju, Żor oraz Rybnika.

To nie pierwszy raz, kiedy Szymon Konkol ponownie wyprzedził system oświaty. Najpierw opracował Almanach Piekarsko-Cukierniczy (multimedialne kompendium wiedzy), założy platformę e-learningową, która umożliwia wszystkim zainteresowanym naukę i sprawdzenie wiedzy teoretycznej zawartej w Almanachu (platforma jest dostępna również na www.MistrzBranzy.pl), a teraz wdrożył cyfrową szkołę, nie czekając na Ministerstwo Oświaty. Tym samym Szymon Konkol zapoczątkował swój nowy projekt „New Model School”. Najważniejsze, że bez wsparcia firmy AI SOLUTION z Raciborza, producenta Receptora, pomysł nadal byłby w powijakach. – Nie trzeba mnie było długo namawiać do udziału w tym projekcie – opowiada Tomasz Kostka, szef teamu informatyków i konstruktorów z firmy AI SOLUTION. Jestem za cyfryzacją szkół, bo dzięki temu nauka jest naprawdę fajna. Młodzi ludzi bardzo szybko łapią nowinki techniczne i dla nich Internet czy komputery są czymś naturalnym. Podoba mi się również entuzjazm i pomysłowość Szymona Konkola – gdyby nie jego wizja cyfrowej szkoły, która jest konsekwencją opracowania pierwszego e-podręcznika dla branży piekarsko-cukierniczej, nadal byśmy tylko mówili o cyfrowej szkole. Cieszę się, że Szymon zaproponował nam taką współpracę. Myślę, że to dopiero początek szerszej współpracy – dodał Tomasz Kostka.

Jak się dowiedzieliśmy, firma Savpol ‒ dostawca dla branży piekarsko-cukierniczej oraz lodziarskiej ‒ postanowiła również włączyć się w ten projekt i wesprzeć rozbudowę mobilnego Almanachu.

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe