...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Od stycznia 2016 roku JPK także dla małych i średnich firm

Nowy obowiązek będzie dotyczył ok. 140 tys. podmiotów. Jak oceniają eksperci, został on wprowadzony niespodziewanie dla podatników, co oznacza, że po raz kolejny nie zostali oni przez resort finansów potraktowani partnersko.

JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny, to zbiór danych generowanych z systemów informatycznych firmy przez bezpośredni eksport, dotyczący operacji gospodarczych za dany okres. Dane mają być przesłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej w sposób znany obecnie z przekazywania przez internet deklaracji skarbowych. Obowiązek ten 1 lipca objął duże podmioty gospodarcze, wraz z nowym rokiem zostaje on rozszerzony także na małe i średnie firmy, od stycznia 2018 roku do tej grupy dołączą mikroprzedsiębiorstwa.

W zakres JPK wchodzi siedem szczegółowo opisanych struktur, czyli najważniejszych ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych. Są to m.in. księgi rachunkowe, podatkowa księga przychodów i rozchodów, ewidencja przychodów, ewidencje zakupu i sprzedaży VAT, faktury VAT. Do tej pory podatnicy na żądanie organów mieli obowiązek składać tylko tzw. JPK rejestry, w przyszłości będą musieli prezentować także inne pliki: magazyny, konta bankowe, księgę przychodów i rozchodów.

Eksperci PwC zwracają uwagę na to, że Ministerstwo Finansów bardzo późno udostępniło na swoich stronach internetowych aplikację do składania JPK: wymogi w stosunku do struktur JPK były znane dopiero w marcu, a więc czasu na dostosowanie programów księgowych było naprawdę niewiele. Biorąc pod uwagę fakt, że plik stworzony dzięki programowi udostępnionemu przez MF i przesyłany przez specjalną bramkę nie zawsze jest przez nią akceptowany, zapowiada, z jakimi jeszcze problemami będą się musieli zmierzyć podatnicy.

Dla grupy 140 tys. mniejszych przedsiębiorstw przygotowanie się do JPK będzie się więc wiązać z dodatkowymi kosztami, a przeważnie dysponują one mniejszymi środkami finansowymi i kadrą niż duże firmy.
– Koszty w dużej mierze będą zależeć od rodzaju oprogramowania, z jakiego korzysta firma, i warunków ustalonych z jego dostawcą. Będzie on musiał objąć nowe funkcje, więc dla niektórych podmiotów koszty te będą znaczące – analizuje Agnieszka Wasilewska z Independent Tax Advisers Doradztwo Podatkowe.

Źródło: newseria.pl

Bieżące wydanie czasopisma

W tym wydaniu kładziemy szczególny nacisk na szkolenia i kursy branżowe, które mają o wiele większą rolę do spełnienia, niż tylko nabycie przez kursanta nowych umiejętności. Do tego wywiad z Tomaszem Szypułą.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać
  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji