...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Piekarze wspólnie przeciwko nieuczciwym praktykom rynkowym

Nieuczciwe praktyki sieci sklepów spożywczych to jeden z palących problemów branży piekarskiej zarówno w Polsce, Rumunii, jak i Czechach. Temat zdominował Regionalny Szczyt Branży Piekarniczej Europy Wschodniej i Środkowej, a przedstawiciele piekarzy postanowili wspólnie podjąć działania na rzecz obrony własnych interesów.

W sobotę, 9 czerwca 2018 r., zakończył się Regionalny Szczyt Branży Piekarniczej Europy Wschodniej i Środkowej (The East and Central European Regional Bakery Industry Summit). Uczestniczyli w nim liderzy organizacji piekarniczych z Czech, Polski, Węgier, Rumunii i Słowacji. Polskę reprezentował Pan Witold Grela. W tym trzydniowym evencie zorganizowanym z inicjatywy Węgierskiego Stowarzyszenia Piekarzy wziął także udział José María Fernández del Vallado, sekretarz generalny Światowej Unii Piekarzy i Cukierników (UIBC).

Spotkanie pokazało, że bardzo podobne są zarówno problemy, jak i cele branży piekarskiej we wszystkich pięciu krajach uczestniczących. Wśród kluczowych problemów omówiono niekorzystne zachowania rynkowe dużych sieci sklepów spożywczych, które z racji silnej pozycji wobec dostawców utrzymują ceny zamówień na zbyt niskim poziomie. Piekarze byli zdania, że kluczowe znaczenie może mieć wspólne przeciwdziałanie takim praktykom. Zgodzili się na stworzenie memorandum ukazującego sytuację i problemy przemysłu piekarniczego w Europie Wschodniej. Uczestnicy podkreślali też, że głównym celem ich działań jest bezpieczna, stabilna produkcja artykułów spożywczych, a także promowanie ciągłego rozwoju branży piekarniczej. Liderzy organizacji piekarskich w krajach uczestniczących badali możliwości wspólnych działań dla poprawy warunków tego sektora na odpowiednich forach UE.

József Septe, prezes Węgierskiego Stowarzyszenia Piekarzy, podsumowując wyniki szczytu, podkreślił, że omawiane problemy nie dotyczą zjawisk jednostkowych, odosobnionych, ale całego sektora, który w krajach uczestniczących zatrudnia kilkaset tysięcy osób.

Ewa Siuda-Szymanowska

źródło: UIBC

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji