...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Ratujmy papugi - czekolada z misją

Niemiecka firma Meybol Cacao, produkująca wysokogatunkową czekoladę z ziaren importowanych z Peru, postanowiła zaangażować się w ochronę papug i lasów tropikalnych.

Wskutek wycinki części lasów tropikalnych przez tamtejszych rolników, którzy szukają terenów pod inne, bardziej dochodowe uprawy niż np. kakao, żyjące tam dotychczas papugi  przeniosły się na pobliskie plantacje kakaowców zjadając drzewa i niszcząc plony. Papugom groziła eksterminacja. Meybol postanowił zapobiec wycinaniu lasów tropikalnych (bardzo ważnych dla klimatu Ziemi) oraz zabijaniu papug.  Firma udziela pomocy peruwiańskim rolnikom np. w formie edukacji i płaci im dwa za razy więcej za ziarna kakao. Czekolady Meybol, których zakup przyczyni się do zachowania lasów tropikalnych, uratowania papug i zapewni pomoc peruwiańskim rolnikom to: czekolada Meybol Ailla 72%, czekolada Meybol INTI 70% i czekolada Meybol Solo Chuncho 80%. Są one produkowane z rzadkiej odmiany ziaren - chuncho, którą warto chronić. Zachęcamy do zakupu wspomnianego asortymentu, by w ten  sposób dbać o nasz klimat oraz ratować papugi i konkretną odmianę kakaowca. Można je kupić w internetowym sklepie „Dom Czekolady”: 

 

 

KS

Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji