...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja DB, materiał promocyjny

Wysokiej jakości blachy i powłoki

Technicoat otwiera pierwszą w Europie Środkowej licencjonowaną linię produkcyjną DIBS (DuPont Industrial Bakery Solutions – Rozwiązania DuPont dla piekarni przemysłowych)

W grudniu 2012 r. Technicoat s.r.o., partner DuPont Chemicals & Fluoroproducts, otworzył nową fabrykę w Czechach (Homole, Czeskie Budziejowice) z pierwszą w Europie Środkowej licencjonowaną linią produkcyjną wykorzystującą technologię DuPont Industrial Bakery Solutions (DIBS), przeznaczoną do wyrobu wysokiej jakości form oraz blach do pieczenia. Jest to pierwsza inwestycja w regionie, dzięki której na rynki lokalne w Czechach, Polsce, Rumunii oraz Rosji trafią wysokiej jakości rozwiązania w dziedzinie nakładania powłok zapobiegających przywieraniu przeznaczone dla przemysłu piekarskiego. Potencjał produkcyjny nowej linii fabrycznej umożliwi wyrób ponad 1000m2 blach oraz form piekarniczych z powłokami  DuPont™ Teflon® dziennie. Wartość całej inwestycji to w przybliżeniu 2 miliony euro, z czego na nowe wyposażenie wydano 800 tysięcy euro. Fabryka zatrudni 60 miejscowych pracowników.

 „Technicoat jest partnerem DuPont od ponad 15 lat i jako pierwszy wprowadzał nasze licencjonowane rozwiązania przemysłowe w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Ta innowacyjna fabryka jest dowodem wartości naszego strategicznego i długotrwałego partnerstwa.”
– powiedziała w mowie wygłoszonej podczas ceremonii otwarcia Natalia Kasyanova, Global Business Manager Finishes and Release Coatings w DuPont Fluoropolymer Solutions.

 „Poprzez DIBS DuPont wdraża innowacyjne rozwiązania w dziedzinie powłok zapobiegających przywieraniu, bazujące na fluoropolimerowej technologii Teflon®. Od początku byliśmy w ten projekt bardzo zaangażowani. DuPont udzielił nam dużego wsparcia, oferując optymalną technologię produkcyjną oraz zaplecze techniczne, a także pomoc w zapewnieniu odpowiedniej jakości w początkowym okresie produkcji.” – powiedział Martin Kortus, Dyrektor Generalny Technicoat. „Z nowym sprzętem i powłokami DuPont będziemy mogli zaoferować piekarniom przemysłowym rozwiązania, które pozwolą na zwiększenie ich zdolności produkcyjnych oraz możliwości wytwarzania zdrowszych produktów.” – dodaje Martin Kortus.

 Rozwiązania DIBS (DuPont Industrial Bakery Solutions) to wysokiej jakości systemy powłok do blach oraz form dla piekarni przemysłowych, oferowane pod marką DuPont™ Teflon®.
Ich szczególną zaletą jest tworzenie nowych możliwości dla piekarni przemysłowych. Wdrożenie DIBS ma wpływ zarówno na zwiększenie zdolności produkcyjnych, poprawę higieny i bezpieczeństwa produkcji, jak i na podniesienie jakości oraz wartości odżywczych wypiekanych produktów dzięki przeprowadzaniu częstych audytów. Systemy DIBS aplikowane i dystrybuowane są wyłącznie za pomocą sieci wyspecjalizowanych, licencjonowanych partnerów. Technicoat jest jedynym licencjonowanym wykonawcą powłok DIBS w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej.

TECHNICOAT s.r.o. jest międzynarodową firmą, specjalizującą się w wysokiej jakości obróbce powierzchni oraz aplikacji funkcjonalnych powłok dla przemysłu naftowo-gazowego, motoryzacyjnego, spożywczego oraz chemicznego. Firma zatrudnia około 100 pracowników w 3 fabrykach:

 • Ceske Budejovice w Czechach (60 pracowników),
 • Bestwina w Polsce (30 pracowników),
 • Campina w Rumunii (10 pracowników).

 

Od 2010 r. współwłaścicielem Technicoat jest niemiecka firma Adelhelm. Przewidywany wspólny dochód w 2012 r. osiągnie pułap 22 milionów euro. Z kolei prognoza dochodu Technicoat w 2013 r. to około 6 milionów euro. Na 2013 r. planowane jest także rozszerzenie działalności w Rosji.

DuPont (NYSE: DD) od 1802 r. dostarcza na rynek światowy najwyższej klasy rozwiązania naukowe i technologiczne w postaci innowacyjnych produktów, materiałów oraz usług. Firma wierzy, że poprzez współpracę z klientami, rządami, organizacjami pozarządowymi, a także liderami myśli, możliwa jest pomoc w znalezieniu rozwiązań dla takich globalnych problemów jak: dostarczanie zdrowej żywności we wszystkich rejonach świata, zmniejszenie uzależnienia od paliw kopalnych oraz ochrona życia i środowiska. Dodatkowe informacje na temat firmy DuPont i jej zaangażowania w globalne innowacje znajdują się na stronie: www.dupont.com. Uzupełniające dane na temat działalności DuPont w Polsce można znaleźć na stronie: www.dupont.pl

Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji