...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Zapraszamy do dyskusji - czysta etykieta

Jak rozumieć czystą etykietę i jakie są jej granice? Które działania producenta (żywności, dodatków do żywności) są zgodne z jej zasadami, a które naruszają je bezpardonowo? Zapraszamy do dyskusji w portalu i na łamach "Mistrza Branży".

Produkty bez E – tak najkrócej można opisać pojęcie czystej etykiety (ang. clean label), która z każdym miesiącem robi zawrotną karierę wśród producentów. Przemysł spożywczy odkrywa dzięki temu nowe możliwości, alternatywne dodatki do żywności i nakręca niesamowity popyt na produkty mniej lub bardziej zbliżone do naturalnych. Jednak czyszczenie etykiety nie zawsze oznacza zastąpienie substancji z listy dozwolonych dodatków na składnik pochodzenia naturalnego.

O czystej etykiecie mówi się dużo. Sęk w tym, że ludzie, używając tego samego pojęcia, myślą czasem o czymś zupełnie innym. Sytuację utrudnia fakt, że w przepisach prawnych nie ma takiego pojęcia, nie ma kryteriów stosowania ustalonych w przepisach prawa. Panuje zatem chaos, który jest przyczyną niedomówień czy działań producentów żywności lub dodatków do żywności na granicy uczciwości.

Zapraszamy do dyskusji,wymiany informacji, żeby dookreślić pojęcie czystej etykiety, a może wspólnie uzgodnić jedno stanowisko, które ukróci swobodne (czyt. nie do końca uczciwe) traktowanie/interpretowanie czystej etykiety.

W najnowszym wydaniu "Mistrza Branży", który już wkrótce pojawi się na rynku, ruszamy z polemiką Wioletty Bogusz-Kaliś, eksperta ds. znakowania i dodatków do żywności. W kolejnym opublikujemy opinie osób/organizacji reprezentujących konsumentów, producentów żywności i producentów dodatków do żywności, które zechcą wziąć udział w dyskusji.

Napisz do nas: a.kania@mistrzbranzy.pl lub redakcja@mistrzbranzy.pl. Na opinie, komentarze, polemikę czekamy do 25 kwietnia.

 

Bieżące wydanie czasopisma

Za co Polacy pokochali jagodzianki? Czym ustabilizować krem na zimno? Jak projektować słodkie stoły? Skąd się biorą alergie pokarmowe? Do czego dodawać szafranu?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji