...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Zapraszamy do dyskusji - czysta etykieta

Jak rozumieć czystą etykietę i jakie są jej granice? Które działania producenta (żywności, dodatków do żywności) są zgodne z jej zasadami, a które naruszają je bezpardonowo? Zapraszamy do dyskusji w portalu i na łamach "Mistrza Branży".

Produkty bez E – tak najkrócej można opisać pojęcie czystej etykiety (ang. clean label), która z każdym miesiącem robi zawrotną karierę wśród producentów. Przemysł spożywczy odkrywa dzięki temu nowe możliwości, alternatywne dodatki do żywności i nakręca niesamowity popyt na produkty mniej lub bardziej zbliżone do naturalnych. Jednak czyszczenie etykiety nie zawsze oznacza zastąpienie substancji z listy dozwolonych dodatków na składnik pochodzenia naturalnego.

O czystej etykiecie mówi się dużo. Sęk w tym, że ludzie, używając tego samego pojęcia, myślą czasem o czymś zupełnie innym. Sytuację utrudnia fakt, że w przepisach prawnych nie ma takiego pojęcia, nie ma kryteriów stosowania ustalonych w przepisach prawa. Panuje zatem chaos, który jest przyczyną niedomówień czy działań producentów żywności lub dodatków do żywności na granicy uczciwości.

Zapraszamy do dyskusji,wymiany informacji, żeby dookreślić pojęcie czystej etykiety, a może wspólnie uzgodnić jedno stanowisko, które ukróci swobodne (czyt. nie do końca uczciwe) traktowanie/interpretowanie czystej etykiety.

W najnowszym wydaniu "Mistrza Branży", który już wkrótce pojawi się na rynku, ruszamy z polemiką Wioletty Bogusz-Kaliś, eksperta ds. znakowania i dodatków do żywności. W kolejnym opublikujemy opinie osób/organizacji reprezentujących konsumentów, producentów żywności i producentów dodatków do żywności, które zechcą wziąć udział w dyskusji.

Napisz do nas: a.kania@mistrzbranzy.pl lub redakcja@mistrzbranzy.pl. Na opinie, komentarze, polemikę czekamy do 25 kwietnia.

 

Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji