...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Zgłoś dobre praktyki swojej firmy

Każda firma, która w 2013 r. realizowała dobrą praktykę CSR, może ją zgłosić do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń do 9 stycznia 2014 r.

Nowy program wolontariatu pracowniczego, powstanie kodeksu etycznego, zainicjowanie cyklicznych szkoleń dla pracowników, wprowadzenie proekologicznych rozwiązań w biurze, to przykłady działań, które można zgłaszać do największego kompendium wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu. Formularz do przesyłania zgłoszeń do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”, dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otwarty będzie do 9 stycznia 2014 roku.

Każda firma, która w 2013 r. realizowała dobrą praktykę CSR, może ją zgłosić do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” przez wypełnienie specjalnego formularza, dostępnego na stronie raport2013.odpowiedzialnybiznes.pl. Rejestracji przykładów działań społecznie i środowiskowo odpowiedzialnych przedstawiciele firm mogą dokonywać w dniach 9 grudnia 2013 – 9 stycznia 2014 roku.

Dobre praktyki muszą dotyczyć jednego z obszarów normy ISO 26000:

 • Ład organizacyjny
 • Praktyki z zakresu pracy
 • Prawa człowieka
 • Środowisko
 • Uczciwe praktyki operacyjne
 • Zagadnienia konsumenckie
 • Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej

Zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez Komitet Merytoryczny pod względem kryteriów: adekwatności działania z misją firmy; innowacyjności praktyki względem realizowanych wcześniej i względem innych firm; tworzenia wzajemnych korzyści dla firmy i dla interesariuszy; oraz wymierności działania pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Opublikowanie dobrej praktyki w Raporcie jest nieodpłatne.

Podobnie jak w ubiegłym roku można zgłaszać także praktyki, które zostały już opublikowane na łamach ubiegłych edycji raportu, ale były realizowane także przez firmę w 2013 roku. Zostaną zaprezentowane w raporcie jako praktyki długoletnie. Zgłoszenia praktyk długoletnich można dokonać przez ten sam formularz, co nowych praktyk: raport2013.odpowiedzialnybiznes.pl, również do 9 stycznia 2014 r.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” to najważniejsza, doroczna publikacja, która promuje odpowiedzialne podejście do biznesu. Pokazując ponad 400 przykładów dobrych praktyk daje inspirację tym firmom, które wciąż szukają sposobu na CSR w swoich strukturach. To informator dla świadomych konsumentów i konsumentek, którzy chcą wiedzieć więcej na temat tego, w jaki sposób powstaje dany produkt czy usługa; to świetne źródło informacji dla pracowników, interesujących się tym, co oferuje potencjalny pracodawca; a także dla mieszkańców, którzy chcą wiedzieć jak firma zapobiega negatywnemu oddziaływaniu na środowisko – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Najnowszy Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” będzie już 12. edycją publikacji, która stanowi podsumowanie zaangażowania firm w Polsce w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu oraz jest przeglądem innych inicjatyw związanych z CSR w danym roku.

Publikacja zostanie zaprezentowana podczas Targów CSR - 1 kwietnia 2014.

Poprzednie edycje Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” dostępne tutaj lub poprzez wyszukiwarkę dobrych praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu - tutaj.

***

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najstarszą i największą organizacja pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, będąca rzecznikiem prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny, czyli biorący pod uwagę wpływ przedsiębiorstwa na środowisko i społeczeństwo. Wyznaczamy trendy i kierunki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce. Więcej informacji na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji