...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Zgłoś dobre praktyki swojej firmy

Każda firma, która w 2013 r. realizowała dobrą praktykę CSR, może ją zgłosić do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń do 9 stycznia 2014 r.

Nowy program wolontariatu pracowniczego, powstanie kodeksu etycznego, zainicjowanie cyklicznych szkoleń dla pracowników, wprowadzenie proekologicznych rozwiązań w biurze, to przykłady działań, które można zgłaszać do największego kompendium wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu. Formularz do przesyłania zgłoszeń do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”, dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otwarty będzie do 9 stycznia 2014 roku.

Każda firma, która w 2013 r. realizowała dobrą praktykę CSR, może ją zgłosić do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” przez wypełnienie specjalnego formularza, dostępnego na stronie raport2013.odpowiedzialnybiznes.pl. Rejestracji przykładów działań społecznie i środowiskowo odpowiedzialnych przedstawiciele firm mogą dokonywać w dniach 9 grudnia 2013 – 9 stycznia 2014 roku.

Dobre praktyki muszą dotyczyć jednego z obszarów normy ISO 26000:

 • Ład organizacyjny
 • Praktyki z zakresu pracy
 • Prawa człowieka
 • Środowisko
 • Uczciwe praktyki operacyjne
 • Zagadnienia konsumenckie
 • Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej

Zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez Komitet Merytoryczny pod względem kryteriów: adekwatności działania z misją firmy; innowacyjności praktyki względem realizowanych wcześniej i względem innych firm; tworzenia wzajemnych korzyści dla firmy i dla interesariuszy; oraz wymierności działania pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Opublikowanie dobrej praktyki w Raporcie jest nieodpłatne.

Podobnie jak w ubiegłym roku można zgłaszać także praktyki, które zostały już opublikowane na łamach ubiegłych edycji raportu, ale były realizowane także przez firmę w 2013 roku. Zostaną zaprezentowane w raporcie jako praktyki długoletnie. Zgłoszenia praktyk długoletnich można dokonać przez ten sam formularz, co nowych praktyk: raport2013.odpowiedzialnybiznes.pl, również do 9 stycznia 2014 r.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” to najważniejsza, doroczna publikacja, która promuje odpowiedzialne podejście do biznesu. Pokazując ponad 400 przykładów dobrych praktyk daje inspirację tym firmom, które wciąż szukają sposobu na CSR w swoich strukturach. To informator dla świadomych konsumentów i konsumentek, którzy chcą wiedzieć więcej na temat tego, w jaki sposób powstaje dany produkt czy usługa; to świetne źródło informacji dla pracowników, interesujących się tym, co oferuje potencjalny pracodawca; a także dla mieszkańców, którzy chcą wiedzieć jak firma zapobiega negatywnemu oddziaływaniu na środowisko – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Najnowszy Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” będzie już 12. edycją publikacji, która stanowi podsumowanie zaangażowania firm w Polsce w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu oraz jest przeglądem innych inicjatyw związanych z CSR w danym roku.

Publikacja zostanie zaprezentowana podczas Targów CSR - 1 kwietnia 2014.

Poprzednie edycje Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” dostępne tutaj lub poprzez wyszukiwarkę dobrych praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu - tutaj.

***

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najstarszą i największą organizacja pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, będąca rzecznikiem prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny, czyli biorący pod uwagę wpływ przedsiębiorstwa na środowisko i społeczeństwo. Wyznaczamy trendy i kierunki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce. Więcej informacji na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Bieżące wydanie czasopisma

W tym wydaniu kładziemy szczególny nacisk na szkolenia i kursy branżowe, które mają o wiele większą rolę do spełnienia, niż tylko nabycie przez kursanta nowych umiejętności. Do tego wywiad z Tomaszem Szypułą.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać
  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji