...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Opcje filtrowania

















 
rozwiń opcje

Kategorie produktów i usług

Katalog Produktów i Usług

 • Mistrz Branży luty 2020

  Mistrz Branży luty 2020

  Rzemieślniczy chleb, wegańskie lody, niebieskie koktajle, paprotki w tortach, mąka z bananów...  a wszystko to pod wspólnym szyldem - pasji i spójności. Te dwa słowa doskonale przystają też do prac Jowity Woszczyńskiej, która - jako światowa mistrzyni - również dyktuje trendy na ten rok.

  Trendy wyznaczają zarówno konsumenci, którzy zmieniają nawyki żywieniowe, diety, łakną nowości. Ale też sami producenci, rzemieślnicy, artyści, których wyobraźnia i ambicje popychają do tworzenia wciąż nowych kreacji. Tacy jak Jowita Woszczyńska, której styl i praca inspirują nie tylko polskich, ale i zagranicznych cukierników. Świat zachwycił się jej baśniowym stylem, ponieważ jest niepowtarzalny i odzwierciedla wszystko, co ważne dla samej cukierniczki. Nam zwyciężczyni Cake Designers World Championship opowiedziała o tym czego musiała się nauczyć by sięgnąć po złoto w Mediolanie. A także o otwarciu się na szkolenie innych oraz publikacji, w której już jest trakcie tworzenia.

   

  Spójny koncept, wyjątkowy charakter, swojski klimat - tych wartości szukają też inspektorzy przyznający, tzw. czapki, które pozwalają lokalowi znaleźć się w Żółtym Przewodniku. W rozmowie Mistrza Branży, redaktor naczelna polskiej edycji, Justyna Adamczyk, mówi o tym jak ważna jest dbałość o tzw. customer experience, począwszy od obsługi, wystroju, a kończąc na tym, co jestclue programu: jakości produktu. Tak zadbany lokal może znaleźć się Żółtym Pezewodniku. A znaleźć się tam z pewnością warto! Od tego roku przewodnik funkcjonuje również jako aplikacja mobilna, której konsumenci swobodnie użyją by wyszukać najmodniejsze i najlepsze miejsca na coś wytrawnego  i słodkiego. 

   

  Dla nas jak i całego Torunia takim szczególnym miejscem już jest lokal Igi Sarzyńskiej Wzrusza Toruń. Nowy i większy właśnie został otwarty przy ulicy Szerokiej. Efekt "wow!" właścicielka osiągnęła dokładając wszelkich starań do wystroju (w stylu vintage) i ekspozycji produktów, na które składają się oczywiście jej autorskie pierniki, praliny i czekolady. Jakość, przejrzystość, pomysłowość, niepowtarzalny styl - wszystkie te trendy znajdują odzwierciedlenie w butiku zdolnej cukierniczki.

   

  Niewątpliwym trendem roku 2020 jest rzemiosło, które szczególnego znaczenia nabrało w odniesieniu do chleba. O ile jeszcze kilka lat temu wieszczono rychły koniec branży piekarskiej, o tyle dziś jesteśmy świadkami całkiem prężnego wzrostu liczby niewielkich piekarni, które z miejsca stają się kultowymi! Potwierdzeniem tego jak bardzo konsumenci pokochali pieczywo oparte na starych recepturach jest gigantyczny wręcz sukces rodzinnej piekarni Machela z Kłodzka, której właściciel został też utytułowany Piekarzem Roku podczas ostatnich obchodów Święta Chleba w Jaworze. 

   

  Tradycyjne receptury i dobrze przechowywany zakwas to podstawy, którymi należy kierować się we współczesnej piekarni. Ale trendów piekarskich na ten rok jest znacznie więcej! Poznaliśmy je z czterech różnych perspektyw za sprawą specjalistów: dr Henryka Piesiewicza, Piotra Połomskiego, Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek oraz Karola Przybylaka. Długa fermentacja, nie utleniony tłuszcz, alternatywne źródła mąki, takie jak banany lub... owady, to tylko niektóre z nich! 

   

  Podobnymi ścieżkami rozwoju podąża też zupełnie inny od chleba produkt, jakim jest czekolada. Mianowicie - rzemiosło, dbałość o dobro planety i ludzkie zdrowie. Alina Śmiłowska, która od lat śledzi czekoladowy rynek stworzyła dla nas przegląd trendów dla tego słodkiego segmentu, w którym unaoczniła także trend "jedzenia dla duszy". Innymi słowy - dbałość o produkt w całości, czyli od surowca po opakowanie. 

   

  Jeśli już mowa o dbałości o wygląd to nie ma piękniejszej postaci czekolady, niż praliny! Pomysłowy cukiernik może mnożyć ich rodzaje w zależności od wybranej formy i nadzienia, Piotr Ławrowski przyjrzał się w tym wydaniu najnowszemu pralinowemu trendowi jakim są praliny typu cup, czyli czekoladowe kubeczeki. Choć to dość proste technologicznie zadanie, nadające się do wykonania zarówno w niewielkiej pracowni jak i masowej produkcji, trzeba wziąć pod uwagę możliwości takiego kubeczka. Kiedy sprawdza się metoda foremkowa a kiedy lepiej zastosować metodę zimnego stempla? Te i wiele innych porad poznacie po lekturze artykułu.

   

  W naszym przeglądzie nie mogło też zabraknąć i trendów lodziarskich. I tu również producenci będą podążać ścieżkami wytyczonymi przez konsumentów od jakiegoś czasu - lody wegańskie, ekologiczne, z lokalnymi składnikami, a nawet bez cukru! Tylko czy takie lody da się wyprodukować? Jak znaleźć balans między oczekiwaniami klientów a rzeczywistymi możliwościami producenta? Swoimi radami i przemyśleniami podzielili się z nami: Jacopo Chelli, Tomasz Szypuła, Mirosława Zielińska, Jarosław Zbaliszyn, Szymon Wolański oraz Piotr Gładysiak.

   

  Oprócz tego z dalszego przeglądy słodkich trendów dowiecie się jak uzyskać w pożywieniu modny w 2020 kolor classic blue oraz dlaczego warto laminować kwiaty i zapolować na paprotki do tortu. Piszemy też o słodkim pieczywie, słodyczach dedykowanych wyłącznie kobetom i produkcji czekolady bean-to-bar. 

   

  SPIS TREŚCI

  Rozmowa Mistrza Branży
  To będzie rok Jowity Woszczyńskiej – rozmowa z aktualną mistrzynią świata w dekorowaniu tortów
  Rzemiosło znaczy sukces – rozmowa z Maciejem Machelą, Piekarzem Roku 2019
  Żółtym szlakiem – rozmowa z Justyną Adamczyk, redaktor naczelną Żółtego Przewodnika Gault&Millau

  Barometr trendów
  Piekarnie w ciągłej przemianie
  Słodka lista przebojów
  Identyfikacja trendów w czekoladzie
  Kanon lodów 2020
  Modne torty, naturalnie!
  Akademia Mistrza 2020
  Trendy na gotowo – przegląd rynku

  Trendy miejsca
  Przyjrzyj się rzemieślniczej piekarni przyszłości
  Iga Sarzyńska podbija Toruń
  Projektowanie to ich pasja

  Mistrz produkcji
  Słodycze dla Pań
  Słodkie pieczywo – jeden z filarów rzemieślniczej piekarni
  Chleby świata: Made in Słowenia
  Czekoladowe pralinki typu cup
  Czekolada bean to bar w twojej pracowni
  Celny strzał
  Batony pełne białka
  Polowanie na dane z maszyn
  Chleb wypiekany z pasją!

  Receptury
  Tarta czekoladowa z czarną porzeczką
  Ptysie z kremem jogurtowym i musem truskawkowym
  Deser jogurtowy

  Mistrz zarządzania
  Od 1 stycznia 2020 r. rzemieślnicy mogą zakładać spółki
  BDO – Baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami 

  Flash News


  NOWE PEŁNE WYDANIE DOSTĘPNE prenumeracie >>

   

  Zobacz online Katalog reklam (okienko poniżej) 
  lub pobierz AKTUALNY PDF

  Więcej
  oferta
  inne
  producent
  Mistrz Branży, wydawnictwo Grupa 69
  sprzedawca
  Mistrz Branży
 • Mistrz Branży styczeń 2020

  Mistrz Branży styczeń 2020

  W nowy rok wchodzimy w znakomitym towarzystwie – Maciej Rosiński, Michał Iwaniuk i Maciej Wiśniewski podkręcą Wasze ambicje na rozwój i kreacje. My zaostrzymy apetyt na branżowe szkolenia, a także na rzemieślnicze pączki i donuty. Sprawdzimy też jak się robi anielskie ruchańce, rozetki i in. tradycyjne wypieki tłustoczwartkowe.

  Na początku nowego roku zachęcamy Was do zuchwałego stawiania sobie poprzeczki wysoko! Wielkie ambicje i ciężka praca zawsze owocują, czego przykładem są aktualni bohaterowie styczniowego Mistrza Branży. Michał IwaniukMaciej Rosiński i Maciej Wiśniewski to nie tylko topowi cukiernicy, znani szkoleniowcy polskiej branży cukierniczej, zdobywcy licznych nagród, ale też autorzy pierwszej polskiej publikacji dla pastry chefów – “Kreacje” (jej premiera w lutym 2020 r.). Nam opowiedzieli o kondycji polskiego cukiernictwa, męskiej przyjaźni i pokorze w zdobywaniu kolejnych szczebli kariery. 

  Okładkowe trio udowadnia, że posiadanie celów, nawet bardzo górnolotnych, jest dobrym sposobem na samorozwój. Dlatego my również zachęcamy Was do wybierania ambitnych postanowień na ten rok. Jakich nowych  technik chcecie się nauczyć? A jakie umiejętności doszlifować? Wszystko jest możliwe, a nawet staje się łatwe, gdy szkolimi się pod okiem właściwej osoby. Jak dopasować szkolenie do swoich potrzeb i poziomu? Temu zagadnieniu poświęciliśmy sporo miejsca w tym numerze. Znajdziecie tu również obszerny przegląd wszystkich miejsc szkoleniowych w kraju. 

  Z początkiem roku i karnawałowego szaleństwa czujemy też zapach smażonych pączków! Jakich pułpalek uniknąć, by nie popsuć efektu? Jak usprawnić smażenie w pracowni? I jak wyglądają pączki w różnych regionach świata? Tego wszystkiego dowiecie się z artykułu “Król tłustego czwartku”. Nie zapomnieliśmy też o faworkach i najróżniejszych karnawałowych słodkościach. W końcu w karnawale musi być kolorowo, a – jak się okazuje – pączek nie zawsze musi wyglądać jak... pączek, o czym przekonacie się w tekście "Pączek nie musi być nudny". 

  Z tłustoczwartkowym przepychem szybko kojarzą się donuty. Jak wyglądają i smakują te z najwyższej półki? Budzące skojarzenia z pączkami naszych babć, ale inspirowane nowojorskimi rzemieślniczymi cukierniami i do tego jeszcze z elementami zaczerpniętymi z francuskich receptur… Oto przepis na słodkości przygotowywane przez Kamilę Mroczkowską i Patrycję Jaskólską w warszawskim MOD donuts. Właścicielki tego wyjątkowego miejsca zdradzają swoje sekrety, wśród których szczególne miejsce zajmuje masło. Bardzo duża ilość masła. Bo z nim wszystko smakuje lepiej, jak mawiała Julia Child.

  [img]18146[/img]

  A my namawiamy was do rozpoczęcia 2020 z Mistrzem Branży w ręku. Bo z nami wszystko jest lepsze i smaczniejsze!
   

   SPIS TREŚCI

  Rozmowa Mistrza Branży
  Po prostu kreacje – rozmowa z Maciejem Rosińskim, Michałem Iwaniukiem i Maciejem Wiśniewskim 
  Z miłości do dobrej jakości – rozmowa z Darią Marszałek, właścicielką Cocoart’s 
  Czy rolnicy piekący chleb zagrażają małym piekarniom? 
  30. jubileusz firmy Geth 

  Mistrz zarządzania
  Sukces osiągnięty małymi kroczkami 
  Umowa rozdzielności majątkowej między małżonkami 
  Z energią na plusie? 

  TO I OWO TŁUSTOCZWARTKOWO
  Amerykańskie donuty w polsko-francuskiej interpretacji – rozmowa z Kamilą Mroczkowską i Patrycją Jaskólską z MOD Donuts 
  Nie tylko pączki i faworki, karnawałowe słodkości na świecie 
  Dekalog głębokiego smażenia 
  Król tłustego czwartku 
  Pączek nie musi być nudny 

  Receptury na tłusty czwartek
  Anielskie ruchańce 
  Oponki kardamonowe 
  Rozetki 
  Węzły miłosne 
  Faworki po śląsku 

  Receptury firm
  Minipączki w czekoladzie 
  Pączki z KOMPLET Świeżynka 20 
  Pączki na medal 20% 
  Pączek Excellence wyborna kompozycja smaku 
  Minipączki z nadzieniem malinowym Extra 

  Chleb chrupki – Pełny Kłos Free 

  Przegląd produktów 

  Mistrz szkolenia
  Apetyt na naukę 
  Gdzie się szkolić? Przegląd firm szkolących dla cukierników, piekarzy, lodziarzy i dekoratorów – edycja 2020 

  Flash News 

  NOWE WYDANIE DOSTĘPNE prenumeracie >>

   

  Zobacz online Katalog reklam (okienko poniżej) 
  lub pobierz AKTUALNY PDF

  Więcej
  oferta
  inne
  producent
  Mistrz Branży, wydawnictwo Grupa 69
  sprzedawca
  Mistrz Branży
 • Mistrz Branży grudzień 2019

  Mistrz Branży grudzień 2019

  W najnowszym wydaniu – jak to na wigilijnym stole – przeplata się mnóstwo słodkości wraz z wytrawnymi akcentami. Zachwycamy się pięknymi opakowaniami, uczymy efektywnej sprzedaży i wsłuchujemy się w to, co kucharze mają do powiedzenia cukiernikom.

  A – wbrew pozorom - mają sobie do powiedzenia całkiem sporo! Sól i cukier mają ze sobą znacznie więcej wspólnego, niż tylko biały kolor. O tym, jak blisko jest z kuchni do cukierni opowiadają nam właścicielki warszawskiej cukierni Kukułka – Kasia Błońska i Dominika Krzemińska, dwie restauratorki, które połączyły siły, by stworzyć słodkie miejsce, gdzie smak ukryty jest w bardzo prostej formie. Bez, serników i wielkanocnej paschy, która jest tu serwowana, mimo że za oknem grudzień! Jak się okazuje, dobre relacje są podstawą prowadzenia biznesu.

  Stąd też relacjom kucharzy i cukierników poświęcamy sporo miejsca w tym wydaniu. Nasi rozmówcy zdradzili  nam, czego zazdroszczą sobie mistrzowie obu tych branż, a także czy warto siebie podpatrywać przy pracy i wymieniać się sprzętami oraz surowcami. 

  O tej wymianie noża na worek cukierniczy wie sporo Kacper Barzyk, który również przeszedł z kuchni do cukierni. I z Polski do Barcelony, a konkretnie do Bee Chef Pastry School, w której jest asystentem samego Hansa Ovando. Nam opowiedział o tym jak w niezwykle krótkim czasie spełniło się jego marzenie. A także o tym, czym polskie cukiernie wyróżniają się na tle hiszpańskich i dlaczego zakwas w cieście jest bardziej interesujący, niż mus w monoporcji.

  Budowaniu dobrych relacji zawsze sprzyja dobre jedzenie. Tego nie zabraknie w waszych cukierniach i na waszych wigilijnych stołach, jeśli zainspirujecie się którąś z receptur, którą znajdziecie w tym wydaniu. Nasi mistrzowie zadbali o bardzo bogaty przegląd zarówno piekarski jak i cukierniczy w tradycyjnym, jak też nowoczesnym wydaniu. Znajdziecie tam wyjątkowe receptury, np. na chleb.

  Wśród jadalnych arcydzieł nie mogło zabraknąć i jegomości – piernikowego domka, który jest ozdobą wielu cukierniczych witryn i nie tylko! Jak powstaje taka budowla? Swoje sposoby zdradziła nam Ewa Drzewicka, która podzieliła się swoimi sposobami na odpowiednio przygotowany lukier, ciasto oraz technikę zdobienia.

  To, co smaczne smakuje jeszcze lepiej w pięknym opakowaniu! W tym numerze nie mogło zabraknąć również materiału o tym ważnym akcencie, który nabiera znaczenia właśnie w czasie Świąt, gdy jedzenie również często staje się prezentem. Jakich opakowań oczekuje współczesny klient i dlaczego warto nawiązać relacje z artystami? O tym przeczytacie w materiale Ewy Siudy-Szymanowskiej. 

  Sztuką jest jednak dziś nie tylko stworzyć piękne i apetyczne produkty, lecz także je sprzedać. Co prawda, ta znacznie wzrasta w grudniu, ale nie jest łatwo wybić się pośród oferty wielu innych lokali. Jakich narzędzi użyć do podniesienia efektywności sprzedaży? Jak tworzyć akcje promocyjne skrojone na świąteczny apetyt klientów? Przyczytajcie koniecznie materiał Świąteczne podkręcanie sprzedaży.

  Na koniec zachęcamy Was do skorzystania z naszej świątecznej oferty, w której dla naszych stałych czytelników mamy voucher na styczniowe szkolenie z Sławomirem Korczakiem oraz ciekawe propozycje książkowe. Szczegóły znajdziecie tutaj >>> KLIK! 

  Zostawiając Wam garść prezentów, składamy również pachnące piernikiem życzenia - słodkich, ale i wytrawnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech te Święta będą szukaniem piękna w tym, co dookoła nas i drugim człowieku.

   

  SPIS TREŚCI

  Mistrz Branży na święta
  Kieruje nami prostota – rozmowa z Kasią Błońską i Dominiką Krzemińską, właścicielkami cukierni Kukułka 
  Inżynieria ciastka – rozmowa z Kacprem Barzykiem, asystentem Hansa Ovando w Bee Chef School
  Słodko-słony duet – kucharz i cukiernik przy wspólnym blacie
  Biznes i marketing w tortach artystycznych – rozmowa z Ulą Stępniak, pomysłodawczynią Słodkiej Konferencji
  Czytamy książki
  Sztuka opakowania 
  Świąteczne podkręcanie sprzedaży 
  Cieszyńskie skarbeńka
  Piernik – dlaczego warto mieć je w ofercie cukierni?
  Piernik zamiast cegły, czyli o sztuce budowania świątecznych domków
  Więcej piękna w chlebie: Zimowe inspiracje Katarzyny Marciniak

  W świątecznym nastroju - receptury
  Raspberry Crown
  Świąteczna Korona
  Green Forest
  Małopolski cwibak z fasoli
  Wigilijny miodownik
  Chleb Słoneczny blask
  Chleb galicyjski z nutą Beneluksu
  Chleb z orzechami włoskimi i słodem
  Chleb z rodzynkami i ziarnami kolendry
  Chleb bożonarodzeniowy
  Kornetto z pradawnych zbóż

  Receptury firmowe
  Świąteczna przekąska piernikowa z dodatkiem świeżej pomarańczy
  Czekoladowy muffin
  Keks szlachecki
  Ciastka Czekoladowe
  Świąteczne brownie w wegańskim stylu
  Wiśniowa makówka

  Flash News

   

  NOWE WYDANIE DOSTĘPNE prenumeracie >>

   

  Zobacz online Katalog reklam (okienko poniżej) 
  lub pobierz katalog reklam >>

  Więcej
  oferta
  inne
  producent
  Mistrz Branży, wydawnictwo Grupa 69
  sprzedawca
  Mistrz Branży
 • Mistrz Branży listopad 2019

  Mistrz Branży listopad 2019

  W listopadowym Mistrzu Branży piekarz i pasjonatka rzemieślniczego chleba opowiadają o swojej pasji, własnym rozwoju i konkursie Master Baker Bakepol 2019. Sięgamy drzew i oswajamy nowe smaki z Małgorzatą Kalembą-Drożdż. Zastępujemy cukier błonnikiem pokarmowym, pokazujemy supermoc minikiwi i wciąż odkrywamy piękno w chlebie.

  Jesień 2019 upływa nam pod znakiem emocji konkursowych w Polsce i za granicą. W nowym wydaniu piszemy o spektakularnym występie Jowity Woszczyńskiej, która w pięknym stylu zdobyła 1. miejsce w Cake Designers World Championship w Mediolanie. W tym wydaniu świętujemy także sukces Mariusza Góreckiego, który jako jedyny Polak zakwalifikował się do prestiżowego finału C3 w Singapurze, organizowanego przez Valrhona. Ale to nie wszystko!

  W Polsce konkursową jesień zainaugurowały nowe mistrzostwa Master Baker Bakepol 2019, które 12-13 września w Krakowie odkryły wiele piekarskich perełek! I to zarówno po stronie profesjonalistów, jak i pasjonatów rzemieślniczego pieczywa. W nowym wydaniu MB odkrywamy przed Wami pierwszych Master Bakerów – Matyldę Kustrę i Krzysztofa Bryjkę, pokazując, jak dwie różne drogi mogą prowadzić do doskonałego chleba. Rozmawiamy z nimi o tym, jak narodzili się dla piekarstwa, czym się kierują w pracy. Master Bakerzy opowiedzieli nam również, jak podeszli do konkursowych przygotowań i co tak naprawdę dał im udział w konkursie.

  O tym, że konkursy to nie tylko świetna okazja do wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim nośna reklama dla firmy, przekonuje także mistrz lodziarstwa Tomasz Szypuła. We wrześniu jego Lodziarnia pod Orzechem w Baborowie po raz drugi z rzędu zwyciężyła w konkursie konsumenckim na Najlepsze lody borówkowe (któremu patronuje nasza redakcja). Co złożyło się na ponowny sukces lodziarni? Czy zmieniła się receptura lodowa, dostawca borówek? Zdecydowanie NIE, a król lodów borówkowych ciekawie opowiada, co wpłynęło na tak dużą aktywność konsumentów w mediach społecznościowych i w efekcie na zwycięstwo.

  Jak przystało na mistrza, Tomasz Szypuła nie spoczął na laurach, a jesienią w lodziarni skupił się na eksperymentach z nowymi produktami sezonowymi, tj. marchewką, dynią, burakiem… czy borowikami. Tymczasem my proponujemy naszym Czytelnikom sięgnąć wyżej, a więcej jesiennych, zaskakujących połączeń poszukać w drzewach. Za przewodniczkę po drzewnych smakach wybraliśmy Małgorzatę Kalembę-Drożdż, autorkę książki "Smakowite drzewa". Nie krzywdząc drzew, pozyskuje ona z nich to, co najlepsze, by tworzyć zdrowe wypieki, rozgrzewające nalewki, intrygujące konfitury i proste przekąski. Ekspertkę od kwiatów, chwastów i drzew zapytaliśmy, od czego zacząć przygodę z drzewami, by OSWOIĆ nowe smaki. I jak przygotować do nich swoich klientów!

  Ostatnie informacje o podatku od cukru może skutecznie nakłonić producentów żywności do poszukiwania zdrowszych zamienników tradycyjnego nośnika smaku. Takim zamiennikiem jest błonnik pokarmowy. Szereg korzyści zdrowotnych płynących z konsumpcji błonnika świadczy o pozytywnym działaniu włókna pokarmowego w naszym organizmie. Obecnie naukowcy pochylają się nad błonnikiem wysokoprzetworzonym i jego wpływem na człowieka, tymczasem nasz autor mgr Piotr Ławrowski przyjrzał się najpopularniejszym zamiennikom cukru, jak inulina, oligofruktoza oraz skrobia oporna.

  Zawartość cukru niewątpliwie obniży naturalny dodatek owoców! Wśród nich na uwagę zasługuje minikiwi, które wyróżnia się supermocą. O jej wartościach i potencjale dla branży cukierniczej i lodziarskiej pisze dr hab. Piotr Latocha, który sam wyhodował kilka własnych odmian minikiwi, w tym odmianę 'Bingo’ (zarejestrowaną w Centralnym Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych). Dzisiaj – obok plantantorów – zachęca polskich cukierników i lodziarzy do sięgnięcia po mały, niepozorny owoc, który ma jednak bardzo wiele do zaoferowania.

  Sięganie po proste, jak najmniej przetworzone surowce to jeden z mocnych trendów konsumenckich, które potwierdza zespół ekspertów ds. badań rynkowych i analiz firmy Dawn Foods. W oparciu o badania i analizę specjaliści wyodrębnili 8 globalnych nowych trendów, a ich znajomość pomoże Wam skutecznie reagować na zmieniające się potrzeby konsumentów.

  [img]2939/img]

  Do tych trendów nasza redakcja dopisuje swój punkt 9 – potrzebę piękna. Zwłaszcza w chlebie! W cyklu Więcej piękna w chlebie przedstawiamy pomysły Katarzyny Marciniak na nieszablonowe, nieskomplikowane dekoracje. Tym razem pasjonatka domowych wypieków pokazała, że pieczywo może oddać urok jesieni przy użyciu przypraw, nożyka, własnych szablonów i przy odrobinie wyobraźni.

  Najnowsze wydanie zaczęliśmy od zwycięzców konkursu Master Baker, który odbył się na targach Bakepol. Kończymy również targami Bakepol, a dokładnie relacją ze Strefy Mistrza Branży, która przez 3 dni (12-14 września) tętniła pomysłami i energią niesamowitych ludzi – mistrzów w swoim fachu, pasjonatów, prawdziwych zwolenników rzemiosła. To dzięki nim mogliśmy się przekonać, jak dużo potencjału tkwi w rzemieślniczych piekarniach i cukierniach, by rozwijały się z korzyścią dla siebie, swoich rodzin, a przede wszystkim dla konsumentów.

  Poczuj z Mistrzem Branży nieodparty urok i moc rzemiosła. Sięgnij po najnowsze wydanie i daj się zainspirować.

   

  SPIS TREŚCI

  Rozmowa Mistrza Branży
  Piekarz i pasjonatka – dwie drogi do doskonałego chleba – rozmowa z Matylda Kustrą i Krzysztofem Bryjką, laureatami I edycji Master Baker
  Baborówka, czyli najlepsze lody borówkowe po raz drugi!
  Jak oswoić drzewne smaki – rozmowa z Małgorzatą Kalembą-Drożdż
  Czekoladowa Chatka – rozmowa z Angeliką Rozmus-Dworzecką

  Mistrz zarządzania
  Uwierz w następną generację
  Czy można uchronić się przed dalszymi podwyżkami cen energii?
  Pracownicze Plany Kapitałowe w pytaniach i odpowiedziach

  Mistrz produkcji
  Food to go
  Nowe koncepty w piekarni i w cukierni
  Ach te muffiny
  NOWOŚĆ Chleby świata: Świętość Maroka
  Jak wprowadzić powtarzalność produkcji w piekarni w 2 minuty?
  Czy błonnik to efektywny zamiennik cukru?
  Minikiwi – nowy, polski superowoc o wielu zastosowaniach
  Jak uniknąć błędów w magazynowaniu i ekspedycji pieczywa?
  Rozwiązania cyfrowe oszczędzają koszty i wzmacniają wydajność
  Więcej piękna w chlebie: Jesienne inspiracje Katarzyny Marciniak

  Mistrz sprzedaży
  8 trendów konsumenckich, które powinien znać każdy cukiernik
  Zarabiaj zamiast wyrzucać
  Biorewolucja

  Flash News
  m.in.: Cake Designers World Championship
  Master Baker 2019
  Strefa Mistrza Branży Bakepol 2019

   

  NOWE WYDANIE DOSTĘPNE prenumeracie >>

   

  Pobierz Katalog reklam >>

  Więcej
  oferta
  inne
  producent
  Mistrz Branży, wydawnictwo Grupa 69
  sprzedawca
  Mistrz Branży
 • Forma obfitości

  Forma obfitości

  FORMA OBFITOŚCI to 87 przepi­sów na pyszne i nieskomplikowane dania, które da się przygotować w jednym naczy­niu w piekarniku. W tej książce znajdziesz po­łączenia wszystkich pięciu (a nawet sześciu) smaków, zainspirowane kuchniami świata, ale wykonane w znacznej mierze z łatwo dostępnych polskich składników. Dzięki se­zonowym warzywom i owocom stworzysz posiłki bez wyrzeczeń, pełne smaku i aro­matu. Od słodkich i wytrawnych propozycji śniadaniowych, przez wypieki i zapiekanki, aż do gulaszy i blach w duchu zero waste. 

  Rozpocznij podróż w 87 dań dookoła roku ze swoją FORMĄ OBFITOŚCI!

  LAURA OSĘKA - gotująca psycholoż­ka i psychodietetyczka. Od lat kolekcjonuje książki kucharskie, kocha zwierzęta, a czwo­ronożni przyjaciele znaleźli pod jej dachem swój dom. Gdy nie gotuje, wykłada, pracuje z pacjentami, prowadzi warsztaty albo jeździ swoim starym fordem taunusem. 

   

  „To książka dla tych, którzy nie mają czasu gotować (…)”  Basia Starecka

  „Znów jestem głodny – to wszystko przez Laurę, której miłość do kuchni jest niesłychanie zaraźliwa (…)”  Paweł Loroch

  „Ta książka to mistrzowski kurs pieczenia w jednej formie”  Joanna Jakubiuk

   

  10% dochodu Autorki ze sprzedaży książki zostanie przeznaczone na rzecz domu tymczasowego Kocia Łapka.

   

  Więcej
 • Mistrz Branży wrzesień-październik 2019

  Mistrz Branży wrzesień-październik 2019

  W najnowszym wydaniu stawiamy na B-Concept Jordiego Bordasa oraz stare koncepty na zero waste w nowoczesnej piekarni i cukierni. Odkrywamy siłę social mediów z Szymonem Czerwińskim, a także szukamy najlepszych blach i form, tak by Wasze wypieki były tej jesieni w wyjątkowo dobrej formie!

  Jak co roku wrzesień oznacza koniec wakacji i powrót uczniów do szkoły. I my również skłaniamy się w tym wydaniu ku nauce. Naszym mentorem w drodze do idealnego ciastka i deseru jest Jordie Bordas. Hiszpański mistrz cukiernictwa to twórca autorskiej metody nauki B-concept. Podobnie jak na lekcjach fizyki i chemii także i w tym wypadku odkrywamy, co tak naprawdę dzieje się po dodaniu jednej substancji do drugiej. W rozmowie Mistrza Branży zdradził dlaczego używa inuliny zamiast konwencjonalnego cukru, lecytynę zamienił na błonnik z owoców cytrusowych i posługuje się wartością procentową w tworzeniu unikalnych receptur. I to receptur, które dadzą słodkości zdrowsze i lżejsze, niż te tradycyjne. Z resztą wkrótce będzie okazja spróbować wdrożyć B-Concept dzięki pierwszemu kursowi Jordiego Bordasa w j. polskim!

   

   

  O tym, że dziś nawet łasuchy chcą być fit i eko nie trzeba nikogo przekonywać. Z całą pewnością jednak nie tylko konsumenci powinni dbać o formę, ale i producenci słodkości! A konkretnie - sprawdzać czy formy i blachy, których używają do wypieku są bezpieczne dla zdrowia. Z jakich tworzyw są wykonane, czy posiadają atesty i jak sprawdzić czy faktycznie nie wejdą w reakcję z kwaśnym odczynem - na te pytania staramy się odpowiedzieć w przejrzystym i praktycznym przeglądzie, który znajdziecie w tym wydaniu. 

   

   

  Być może po przestudiowaniu przeglądu form zdecydujecie się na bezwzględne wyrzucenie niektórych z nich. To, co jednak jest słuszne w sytuacji zardzewiałych, zniszczonych forem niekoniecznie będzie dobre w przypadku... jedzenia. Resztki, skrawki, obierki, czyli to, co zwykle uznawane jest za odpad, niekoniecznie faktycznie powinno być tak traktowane. Nawet wyschnięty chleb i skórki z jabłka. W piekarni i cukierni do śmietnika powinno wędrować jak najmniej - pod tym stwierdzeniem podpisali się wszyscy nasi rozmówcy - Bożena Sikoń-Wojtal, Paweł Mieszała i Wiesław Kucia - którzy podsunęli ciekawe i smaczne sposoby na wykorzystanie, tzw. "śmieci". Przeczytajcie i zastosujcie w swoich piekarniach i cukierniach! 

   

   

  Zero waste to nie tylko chwilowy trend, sposób na oszczędności w firmie, ale przede wszystkim powrót do traktowania surowca z prawdziwym szacunkiem. Nie ma dobrego cukiernictwa i piekarstwa bez dobrych produktów wyjściowych, takich jak, np. ziarno na mąkę. Niestety stosowana przez lata polityka masowej produkcji i jak najtańszej sprzedaży spowodowała uchybienie na tej jakości surowców. Sposobem na powrót do właściwych korzeni jest stosowanie ekologicznych upraw. Żywność eko zdążyła stać się zarówno popularna, ale też wyśmiewana. Czy faktycznie ma lepsze właściwości i czy jest sens jej stosowania? Na ten temat porozmawialiśmy z prof. dr hab. Ewą Rembiałkowską, która wraz ze swoim zespołem naukowym pracuje nad zagadnieniem żywności ekologicznej już od 34 lat.

   

  Ciastka stworzone pod okiem Jordie Bordasa, bajaderki zrobione w duchu zero waste i chleb upieczony z ekologicznej mąki orkiszowej - to wszystko produkty tak dobre, że w zasadzie nie trzeba by ich było reklamować. A jednak! Współczesny świat posługujący się filmem i zdjęciem niejako wymusza na producentach żywności aktywne bycie w social mediach.  Tylko jak je ugryźć? Jakie są bieżące trendy rządzące wirtualnym światem? O tym opowiedział nam Szymon Czerwiński - finalista programu Master Chef, który pasję przekuł we własny kulinarny biznes. Dzięki ciężkiej pracy i... Facebookowi.

   

   

  SPIS TREŚCI

  Rozmowa Mistrza Branży
  Nonkonformista, rewolucjonista czy wizjoner? Rozmowa z Jordim Bordasem, autorem metody B·Concept
  Pięć minut blasku, godziny ciężkiej pracy – rozmowa z Szymonem Czerwińskim, uczestnikiem MasterChef
  I kto tu ściemnia? O wyższości żywności ekologicznej nad konwencjonalną i GMO – rozmowa z prof. dr hab. Ewą Rembiałkowską 
  Ocalić od zapomnienia – Piotr Goszczycki opowiada o nowej antologii „Majstersztyk chleba”

  Mistrz zarządzania
  50 lat działalności Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego w Bydgoszczy na rzecz jakości zboża, mąki i pieczywa
  Kiedy Twoja firma potrzebuje pomocy, cz. 6 – Miara wielkości firmy
  Konstytucja Biznesu – pakiet korzyści w prowadzeniu działalności 

  Mistrz produkcji
  Od kontrolowanego ziarenka do dobrego bochenka 
  Nowe życie „odpadów”. Zero waste wczoraj i dziś
  Jak uniknąć błędów w produkcji pieczywa? cz. 2
  Prozdrowotne właściwości chleba na kwasie piekarskim
  Które formy wybrać?
  Formy i zestawy form wypiekowych
  Odróżniamy i sprawdzamy. Aluminium, alusteel, nierdzewka, kwasówka
  Glasbord® na ściany i sufity
  Nowa generacja słodów piekarniczych od Viking Malt 
  Wewnątrzzakładowa logistyka koszy transportowych i automatyka magazynu firmy MFI
  CSB Cloud Service

  Receptury
  Wiśnia w czekoladzie
  Ciasteczka Ruby
  Praliny i Trufle

  Mistrz sprzedaży
  Miłość i szacunek, 3 kluczowe bezkosztowe elementy poprawiające wyniki sprzedaży w sklepie
  Lody pod lupą. Co kwestionują inspektorzy w oznakowaniu lodów?
  Nowy system klasyfikacji chleba w Norwegii

  Flash News

   

  NOWE WYDANIE DOSTĘPNE prenumeracie >>

   

  Pobierz Katalog reklam >>


  Więcej
  oferta
  inne
  producent
  Mistrz Branży, wydawnictwo Grupa 69
  sprzedawca
  Mistrz Branży

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe