...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Opcje filtrowania

 
rozwiń opcje

Kategorie produktów i usług

Katalog Produktów i Usług

 • Szukając klienta. Jak rozpoznać potencjalnego nabywcę i nie wpadać w pułapkę sprzedawania wszystkim

  Szukając klienta. Jak rozpoznać potencjalnego nabywcę i nie wpadać w pułapkę sprzedawania wszystkim

  „Szukając klienta. Jak rozpoznać potencjalnego nabywcę i nie wpadać w pułapkę sprzedawania wszystkim" to opowieść, która wprowadza czytelnika w świat sprzedaży z marketingowym tłem, rozwiewając niektóre mity związane z tymi zjawiskami. Prosty język, wiele ciekawych przykładów opartych na doświadczeniach autorów, nieco inne spojrzenie na klienta, czy wreszcie wartościowe, praktyczne wskazówki to tylko niektóre powody, dla których warto poświęcić tej książce swój czas i uwagę.

   

  Na współczesnym rynku, nasyconym produktami i usługami, kluczowe pytanie brzmi: gdzie i w jaki sposób szukać nowych klientów? Książka „Szukając klienta” próbuje zmierzyć się z tą problematyką. Oprowadza czytelnika po krainie biznesu, sprzedaży oraz konsumenckich wyborów i zachowań. Pokazuje, jakie wymagania stawia handlowcom współczesny rynek. Dowodzi, że dziś nie wystarczy być dobrym sprzedawcą, z solidną wiedzą sprzedażową, kompetencjami i rynkową intuicją. Dzisiaj potrzeba czegoś więcej. Sukces w sprzedaży osiągnie ten, kto nie boi się podjąć marketingowego wyzwania ani stanąć z klientem twarzą w twarz… ale nie tylko po to, by zachęcić go do zakupu, ale również po to, by go poznać, zajrzeć w jego konsumencką duszę, odkryć jego motywacjei insighty. A następnie odpowiedzieć na nie w taki sposób, by z jednej strony zachwycić klienta, a z drugiej — odnieść sukces sprzedażowy. Wydaje się proste, prawda? A jednak nie jest to takie oczywiste w czasach, gdy na półkach sklepowych zalegają dziesiątki tysięcy towarów, a klienci nie podejmują decyzji zakupowych tak racjonalnie, jak mogłoby się wydawać. Nie jest to także łatwe w dobie intensywnego postępu technologicznego, który zmienia zarówno sposób produkcji, jak i dystrybucję, a także komunikację na linii producent – konsument.

  Inspiracją dla zebranych w książce porad i wskazówek były prawdziwe przeżycia biznesowe, gromadzone przez lata do świadczenie, głownie w obszarze zarządzania, sprzedaży i marketingu, a także wnikliwa obserwacja zmieniającej się rzeczywistości biznesowej oraz analiza setek praktycznych rynkowych sytuacji.

   

  O autorach

  Arkadiusz Bednarski - trener i praktyk sprzedaży. W swojej 20-letniej karierze przeszedł drogę od handlowca, przez kierownika i dyrektora sprzedaży, po członka zarządu spółki prawa handlowego. Jest autorem koncepcji budowy sieci sprzedaży, przyczynił się do rozwoju wielu firm. Prowadzi autorskie seminaria i szkolenia sprzedażowe w kraju i za granicą. Od 20 lat jest trenerem, przeszkolił ponad 12 tysięcy osób z 23 krajów. 

   

  Absolwent Wydziału Zarządzania i Technologii Żywności Akademii Morskiej w Gdyni oraz studiów na kierunku negocjacje i mediacje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Autor licznych publikacji prasowych oraz 14 książek, w tym kilku bestsellerów — wśród nich Mistrza sprzedaży, który doczekał się już trzech wydań.


  Kinga Religa - praktyk i trener marketingu. Absolwentka Katedry Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończyła kurs Professional Diploma in Marketing i uzyskała międzynarodowy dyplom potwierdzający kwalifikacje i kompetencje marketingowe w The Chartered Institute of Marketing w Londynie. Dyrektor Agencji Komunikacji Marketingowej Business Consulting w Katowicach, kieruje zespołem odpowiedzialnym za projekty z zakresu promocji, w tym dokumenty strategii komunikacji marketingowej, prace koncepcyjne i kreatywne, przygotowanie i wdrażanie kampanii promocyjnych wraz z nadzorem organizacyjnym i merytorycznym, realizacja projektów badawczych.

   

  Angażuje się w przedsięwzięcia związane z marketingiem terytorialnym, promocją miast i regionów. Jest autorką i współautorką wielu kampanii promocyjnych z tego obszaru, realizowanych w kraju i za granicą. Regularnie prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Śląskim i w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a także szkolenia i warsztaty z zakresu marketingu oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Autorka artykułów na temat komunikacji marketingowej w branżowych czasopismach.

   

  Więcej
  oferta
  inne
  producent
  Arkadiusz Bednarski, Kinga Religa
  sprzedawca
  Mistrz Branży

  cena 31,20 zł

 • Katalog reklam styczeń 2019

  Katalog reklam styczeń 2019

  Do tłustego czwartku jeszcze trochę czasu, ale są cukiernie, w których oblężenie na pączki zaczyna się przed Bożym Narodzeniem i trwa aż do wiosny. Tak jak w małej Pracowni cukierniczej Zagoździńskiego w Warszawie. O kultowych pączkach z Górczewskiej głośno w mediach za sprawą długich kolejek wiernych klientów. Co przyciąga całe pokolenia warszawiaków do niepozornej cukierni, w której czas najwyraźniej się zatrzymał? Dlaczego spadkobiercy mistrza Zagoździńskiego przez pokolenia nie ulegali i nie ulegają cukierniczym modom, a strzegą tradycji jak oka w głowie? Jak rozumieją wierność tradycji i co to znaczy produkować tradycyjnie? O tym wszystkim z ciekawą historią rodzinną w tle rozmawiamy z Sylwią Tomaszkiewicz, właścicielką Pracowni cukierniczej Zagoździńskiego, a jednocześnie prawnuczką mistrza Władysława Zagoździńskiego (autora pączków, które od 1925 r. po dziś dzień podbijają podniebienia warszawiaków).

   

  Zanim w piekarniach i cukierniach na dobre zacznie się tłusty czwartek (28 lutego 2019 r.), proponujemy przeczytać specjalny dział tematyczny „Pączkujemy ze smakiem”, w którym piszemy o tym:
  jak zorganizować pracę cukierni/piekarni, żeby nie zwariować 28 lutego i ustrzec się błędów w produkcji paczków? (naszym doradcą jest mistrz cukiernictwa Rafał Macała z Galerii Tortów Artystycznych)
  czy donut zagraża polskim pączkom?
  gdzie szukać inspiracji do tworzenia własnych receptur na karnawałowe przysmaki? (przegląd tradycyjnych pączków regionalnych i innych wypieków na tłusty czwartek, wpisanych na ministerialną listę)
  jakie są najbardziej poszukiwane niszkowe pączki w Polsce? (czyli o rosnącym zapotrzebowaniu na pączki bezglutenowe i wegańskie).

   

  Więcej potrzebach wegan rozmawiamy z Małgorzatą Gubałą, redaktor naczelną magazynu Ekostyle i autorką książek kulinarnych „Warzywa górą!”, „Wege w kwadrans”. Jako propagatorka zdrowego odżywiania, a także ambasadorka konkursu dla szefów kuchni Self Cooking Center w zamku Topacz obserwuje, jak kuchnia roślinna zaczyna się rozprzestrzeniać w gastronomii. W wywiadzie dla Mistrza Branży Małgorzata Gubała tłumaczy, co ma wpływ na rosnące zainteresowanie dietą wegańską także w cukierniach i piekarniach, i przekonuje, że to nie tylko korzyść dla konsumentów, ale czysty zysk dla producentów, kiedy skalkulują koszty tej produkcji.

   

  W tym wydaniu kontynuujemy również temat czekolady bean-to-bar. W II cz. raportu Aurora Czekoladowa skupia się na zagranicznych przedstawicielach czekolady rzemieślniczej i ich patentom na rozwój biznesu kraftowej czekolady. Z kolei zaprzyjaźniona korespondentka z Francji, Kasia Suda-Tomaszkiewicz, przyjrzała się ciekawej postaci alzackiego cukiernika Thierry Mulhaupta, który w poszukiwaniu czystego smaku czekolady odwiedził wiele plantacji kakaowca, by dobrać odpowiednie ziarna pure origines, potrzebne do stworzenia niepowtarzalnej tabliczki czekolady. Przekonajcie się sami, co tak fascynuje i wciąga kolejnych cukierników w świat własnej czekolady :)

   

  Od kuchni wegańskiej i ziaren kakaowca naturalnie przechodzimy do ekologii. W związku z planowanym zakazem sprzedaży jednorazówek z plastiku na terenie UE (obowiązującym od 2021 r.) nasza autorka Anna Olszewska-Adamowicz sprawdziła, co rynek opakowań oferuje w zamian – jakie ekologiczne opakowania już mogą zastąpić wszechobecny plastik, co jest do wyboru i czy rzeczywiście przyjdzie nam się pożegnać ze słomkami. Dodatkowo sprawdzamy, w co opakować chleb, by nie straciło na walorach smakowych, zapewniło świeżość, a przy okazji stanowiło najlepszą wizytówkę piekarni. Czy lniane worki na chleb mogą być stałym elementem piekarni, czy jedynie urozmaiceniem oferty w nowym planie marketingowym na 2019 r., pod kątem zbliżających świąt? Oceńcie sami.

   

  Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy w wydaniu styczniowym. Ciekawej lektury i wielu inspiracji z Mistrzem Branży!

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

   

  SPIS TREŚCI

  Rozmowa Mistrza Branży
  Jedyne takie pączki w Warszawie – rozmowa z Sylwią Tomaszkiewicz, właścicielką Pracowni Cukierniczej „Zagoździński”

  Nie lada czekolada
  Thierry Mulhaupt – cukiernik z własną czekoladą
  Raport o czekoladzie bean-to-bar, cz. II

  Edukacja
  Szkolenie na słodko – przegląd centrów szkoleniowych w Europie
  Technikum gastronomiczne: dlaczego ten wybór jest dobry?

  Efektywne zarządzanie
  Zmiany w podatkach – co przyniesie przedsiębiorcom 2019 r.?

  Rzemiosło przyszłości
  Polska przeżywa właśnie roślinny boom
  Elektromobilność w biznesie – czy to ma sens?

  SPECJALNY DZIAŁ: Pączkujemy ze smakiem
  Jak ugryźć tłusty czwartek
  Pączki poszukiwane – wegańskie i bezglutenowe
  Pączki z ministerialnej listy
  Tłusta rozgrywka – pączki vs. donuty

  Receptury
  Pączki z polewą Chocovic
  Quarkini Buttermilk
  Pączek „Panda”
  Pączek klasyczny

  Kulisy produkcji
  Modne słowa, modne techniki, cz. 3
  Tarta wiśniowa

  Sprzedaż i ekspozycja
  Papier, słoma, mączka kukurydziana i otręby wracają do łask!
  Zdrowo opakowane

  Flash News

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

   

  Zobacz online Katalog reklam

  Więcej
  oferta
  inne
  producent
  Mistrz Branży, wydawnictwo Grupa 69
  sprzedawca
  Mistrz Branży

  cena 236,00 zł

 • Mistrz Branży grudzień 2018

  Mistrz Branży grudzień 2018

  SPIS TREŚCI

  Rozmowa Mistrza Branży
  Mistrz i czekolada – rozmowa z pastry chefem Michałem Iwaniukiem, laureatem World Chocolate Masters 2018
  Wawerska współcześnie – rozmowa z Tomaszem Błaszczakiem, współwłaścicielem Piekarni Wawerska

  Efektywne zarządzanie
  Zmiany szyte na miarę, cz. II

  Nie lada Czekolada
  Raport o czekoladzie bean-to-bar, cz. I
  Przerwa na czekoladę – rozmowa z Agnieszką i Jankiem Woźniakami ze Słodkiego Przystanku
  Zdrowy czekoholik – rozmowa z Olgą Ivanovą
  Kilka gramów masła kakaowego, odrobina barwnika i szczypta magii

  Magia świąt, magia czekolady – receptury
  Melodia adwentu – Leonardo di Carlo
  Praliny kawowo-cynamonowe – Elias Laderach 
  Świąteczna szarlotka czekoladowa – Florent Cheveau
  Tort brownie z pomarańczowo-orzechową nutą – Michał Iwaniuk
  Czekoladowe ciasto z pigwą – Jurgen Baert
  Brazylijskie Buche de Noel – Diego Lozano
  Entremet Irlande – kruche ciasto sablee breton z kawą – Sławomir Korczak
  Tort czekoladowy z musem czekoladowo-imbirowym, z galaretką z owoców kumkwata – Michał Doroszkiewicz
  Rolada bożonarodzeniowa – czerwony las – Konrad Tota
  Black Santa Claus – Maciej Wiśniewski
  Pralina karmel czerwone jabłuszko z cynamonem – Katarzyna Joanna Wrzesińska
  Ciasto czekoladowe z kardamonem – Samar Khanafer
  Trufle czekoladowe z kiszoną dynią, kajmakiem i konopiami – Michał Kępiński

  Receptury świąteczne firm
  Ciastka świąteczne
  Ciasto pomarańczowe
  Kostka piernikowa z powidłami

  Kulisy produkcji
  Zasmakuj w wielkiej uczcie – promocja najnowszej książki szefa kuchni Roberta Sowy
  Ferment w cukiernictwie
  Kulinarny front z Północy – rozmowa z Magdaleną Tomaszewską-Bolałek, autorką książki Tradycje kulinarne Finlandii
  Piekarstwo fińskie – fuzja nowoczesnych trendów i tradycyjnych technologii
  Szkoła piekarstwa Wiesława Kuci, lekcja 7. Gingerbread, czyli chleb korzenny
  Centrum techniki i technologii MIWE LBC już otwarte
  Formy i zestawy form wypiekowych
  Najsłynniejszy syrop na świecie

  Flash News 
  m.in.: 
  Paryskie impresje 
  Nowa odsłona Targów branżowych  BMS-G 
  Przyszłość czekolady po szwajcarsku – wyniki World Chocolate Masters 2018
  Arena pełna branżowych atrakcji (targi Savpol 2018)
  Polskie cukiernictwo na wagę złota w Luksemburgu


  Zachęcamy do wykupienia prenumeraty lub numerów archiwalnych.

  ----- 

  do pobrania (tylko aktualny) w formie PDF>>

  Więcej
  oferta
  inne
  producent
  Mistrz Branży, wydawnictwo Grupa 69
  sprzedawca
  Mistrz Branży
 • Wegańskie słodycze

  Wegańskie słodycze

  Wszyscy mniej lub bardziej lubimy sklepowe słodkości. A gdyby tak móc jeść je bezkarnie? Karolina Gawrońska, autorka popularnego kanału na YouTubie oraz bloga „Savory or Sweet?” podjęła się nie lada wyzwania i na potrzeby książki przygotowała oryginalne receptury na popularne i znane słodycze w zdrowszej, roślinnej wersji. Widzowie jej kanału oraz czytelnicy bloga „Savory or Sweet?” nazywają ją Królową Wegańskich Słodyczy. Biegaczka długodystansowa, maratonka, kolarka i triathlonistka. Weganka, entuzjastka zdrowego stylu życia i dietetyki. Karolina udowodniła, że wszystkie kultowe słodycze można przyrządzić z naturalnych składników i bez glutenu, nie rezygnując przy tym z ich charakterystycznego smaku.

  Ideą książki było stworzenie łakoci nie tylko pysznych, lecz także pełnowartościowych i odżywczych.  Zawierających wiele witamin, minerałów, błonnika, zdrowych tłuszczów, węglowodanów, białka, o niskim indeksie glikemicznym. Dzięki temu – w przeciwieństwie do sklepowych odpowiedników – nie powodują one gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi i zapewniają stały poziom energii. Przepisy są łatwe i szybkie do wykonania, a każdy z nich został opracowany tak, aby  z ogólnodostępnych składników otrzymać maksymalnie zdrowy posiłek o fenomenalnym smaku. W środku znalazły się więc wegańskie i „uzdrowione”: Błeno, Tłiks, Snikers, Lajon, Milkiłej, Szokobons, a nawet ciepłe lody. Wszystkie bez glutenu, utwardzonych tłuszczów, mleka i laktozy. Naturalne, przepyszne i zaskakujące. Nie tylko dla wegan, ale dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się deserami bez wyrzeczeń i wyrzutów sumienia! Tych przepisów nie znajdziecie ani na kanale Karoliny na YouTubie, ani na jej blogu.

  „W końcu na kulinarnej półce pojawiła się nowoczesna i piękna książka pełna świeżości! Wegańskie słodkości w wykonaniu Karoliny są dowodem na to, że „smaczne” oznacza także „zdrowe”. Zakochałam się w nowatorskich recepturach na klasyczne batoniki, takie jak Tłiks czy Błeno. Jeżeli chcecie jeść słodycze bez wyrzeczeń, to gwarantuję, że będziecie zachwyceni.”
  Kinga Paruzel, Autorka książek kulinarnych, blogerka, finalistka programu MasterChef

  „Ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają inspiracji do przygotowania słodyczy z naturalnych składników. Znajdziecie w niej różnorodne przepisy na słodkie przekąski w nowoczesnym wydaniu. Czytelny przekaz, prosty sposób wykonania, wyjątkowe zdjęcia i zabawne aranżacje na pewno przypadną do gustu wielu amatorom zdrowego trybu życia.”
  Paweł Małecki, Mistrz cukiernictwa

  „Ta książka to istna kopalnia wiedzy i doświadczenia w tworzeniu wegańskich (i bezglutenowych!) odpowiedników najbardziej znanych słodyczy. Dzięki pomysłom Karoliny możecie przygotować ulubione słodkości w wersji bez pszenicy, mleka i rafinowanego cukru. Mnie książka z pewnością bardzo pomoże urozmaicić wegańskie, bezmleczne i bezglutenowe jadłospisy o ciekawe podwieczorki. Mam już swoich faworytów!”
  Viola Urban, Dietetyk, autorka bloga Okiemdietetyka.pl


  Karolina Gawrońska

  WEGAŃSKIE SŁODYCZE
  kultowe, zdrowe, bezglutenowe
  PREMIERA 31.10.2018
  Format 160x215 mm
  Oprawa twarda
  Ilość stron 160
  Cena 39,99 zł
  Wydawnictwo Buchmann

   

  Więcej
 • Uczta. Z restauracji wprost na twój stół.

  Uczta. Z restauracji wprost na twój stół.

  Gotuj jak szef kuchni! Znany polski szef kuchni Robert Sowa przedstawia restauracyjne przepisy, które możemy przygotować w zaciszu własnej kuchni.

  Naucz się przyrządzać:
  • Pieczoną polędwicę wołową w skorupce ziołowej z białą fasolą
  • Pierś indyczą w panco z sałatką włoską
  • Crumble z orzechów włoskich z truskawkami, tymiankiem
  • Zapiekane naleśniki z kurczakiem, serem pleśniowym i szpinakiem
  • Papardele z sosem serowym z brokułami i kaparami 

  Doskonałe i wyrafinowane smaki podbiją serca twoich gości.

   


  Tytuł: Uczta. Z restauracji wprost na twój stół.
  Autor: Robert Sowa
  Premiera: 28.11.2018 r.
  Cena: 44,90
  Wydawnictwo Burda Książki

  Więcej
 • Mistrz Branży listopad 2018

  Mistrz Branży listopad 2018

  SPIS TREŚCI

  Rozmowa Mistrza Branży

  Cukiernictwo teraz i w przyszłości według Krzysztofa Kopcińskiego
  Jacek Polewski – piekarski performer
  Kociewski czy dla Zaoranych – rozmowa z Wojciechem Cejrowskim


  Efektywne zarządzanie

  Jak minister rolnictwa chce wzmocnić polskie rzemieślnicze piekarnie?
  Zmiany szyte na miarę, cz. I – rozmowa z Anną Lurje-Wawrzyniak i Maciejem Komorowskim, twórcami Managers Group MA
  O ochronie smaku w prawie własności intelektualnej
  Muralem malowane – między reklamą a sztuką ulicy

  Rzemiosło przyszłości

  Czym słodzić, aby nie zaszkodzić
  Recycling od kuchni – rozmowa z Sylwią Majcher
  Receptury ZERO WASTE

  Kulisy produkcji

  Rozmowy o cukiernictwie z Bożeną Sikoń-Wojtal, cz. II Techniki zgłębiania smaku
  Receptura Ziarnisty keks ze śliwką
  Szkoła piekarstwa Wiesława Kuci, Lekcja 6. Zaczątek – levain – chleb 
  Zasady wdrażania projektów ERP

  Sprzedaż i ekspozycja

  Polskie superfood – borówka
  Owoc z lokalnego raju
  Spadająca konsumpcja mocno zmienia branżę piekarniczą – analiza

  Flash News

  Zdigitalizowana automatyzacja i spersonalizowany chleb z dodatkiem owadów
  IBA w róznych perspektywach – opinie wystawców
  Światowe trendy na Polagrze Tech
  Tortowe święto jeszcze słodsze – relacja z 3. edycji Cake Festival Poland w Katowicach

   

  Zachęcamy do wykupienia prenumeraty lub numerów archiwalnych.


  do pobrania (tylko aktualny) w formie PDF>>

  Więcej
  oferta
  inne
  producent
  Mistrz Branży, wydawnictwo Grupa 69
  sprzedawca
  Mistrz Branży

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe