...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , HERT, materiał promocyjny

Eko nie tylko od święta

Eko to styl życia, który wybieramy, a nie krótkotrwała moda. Powoli staje się również koniecznością, aby cieszyć się zdrowiem, przyjaznym miejscem zamieszkania, pięknem przyrody.

Bycie eko to nie tylko np. segregacja odpadów, to całokształt naszych działań, w tym również świadome wybory konsumenckie dotyczące wszystkich sfer życia. Dlatego coraz więcej marek decyduje się na wprowadzenie zmian w swoim sposobie funkcjonowania i wytwarzania produktów. Wszyscy chcą być bardziej przyjaźni naturze. Nic więc dziwnego, że trend ten szybko przenika również do projektowania wnętrz prywatnych i komercyjnych.

Ekologia w projektowaniu wnętrz może wydać się pewną abstrakcją ze względu na ilość oraz zużycie materiałów i surowców. Nic bardziej mylnego. Każde wnętrze można urządzić z dbałością o środowisko naturalne, tworząc dodatkowo pełen harmonii projekt. Pierwszy krok to pomysł na aranżację, który uwzględnia wszystkie aspekty: funkcjonalność, ergonomię, energooszędność, zużycie materiałów. Tu warto zdać się na specjalistę z zakresu projektowania, który podpowie i doradzi. Już na etapie projektowania warto przemyśleć systemy zapobiegające nadmiernemu zużyciu prądu i wody oraz zadbać o to, by wnętrza były przystosowane do rozwiązań ekologicznych. Wtedy dobry projekt będzie nie tylko piękny, ale również użytkowy, a przede wszystkim wykonany w zgodzie z ekosystemem.

 Istotny jest ponadto wybór materiałów. Powinny być naturalne i bardzo wysokiej jakości, szczególnie te, które pochodzą ze źródeł nieodnawialnych, np. kamień, cegła, metal. Wtedy mamy gwarancję, że posłużą nam lata, nie tracąc na wyglądzie i właściwościach. W pozostałych przypadkach należy postawić na jak najwięcej tych, które z łatwością się wytwarza. Tu królują nielakierowane drewno, szybko rosnące bambusy, wiklina, rattan. W projektach eko często wykorzystywane są materiały, które wywołują skojarzenia z ekologią. Przykładem mogą być szkło i cegła, które ozdobią i dopełnią projekt wnętrza.


Zwróć uwagę nie tylko na materiały, ale również na to kto i jak je wytwarza. Coraz większa liczba producentów decyduje się na zmiany w tym rejonie działalności i może się pochwalić międzynarodowymi certyfikatami ekoprodukcji. Wyposażenie i dekoracje również powinny być odpowiednio dobrane. Warto rozejrzeć się za małymi pracowniami rzemieślniczymi, które dbają o przemyślany sposób produkcji i wybór materiałów. Świetnie sprawdzą się bardzo modne obecnie rzeczy vintage lub z odzysku. Do świata dobrego designu coraz częściej przenikają przedmioty, które wcześniej miały zupełnie inną funkcję – by nie trafiły na coraz obszerniejsze wysypiska śmieci, daje się im drugie życie. Specjalistyczne pracownie i projektanci zero waste (z ang. zero odpadów) wymyślają wygodne meble np. ze starych zużytych opon, butelek pet.
W trend eko wpisuje się także wiele małoskalowych działań. Rezygnacja z plastikowych jednorazowych pudełek i akcesoriów na rzecz papieru, metalu, szkła, ceramiki, drewna czy innych nieszkodliwych tworzyw lub produktów spożywczych jako zastawy, sztućców, rurek, opakowań na wynos. Niektóre lokale i punkty gastronomiczne, a nawet hotele rezygnują z wody w butelkach na rzecz dzbanków i urządzeń filtrujących.Zmienia się także oblicze gastronomii. Tradycyjne potrawy: wyroby z jajek, pasztety, wędliny, sałatka jarzynowa, ciasta są zamieniane na alternatywne, zdrowsze wersje. Coraz częściej do klasycznego menu dodawane są potrawy roślinne, wegetariańskie lub nawet wegańskie, które stanowią silny nurt w trendzie eko. Konsumenci zwracają uwagę na zawartość, skład, pochodzenie, sposób produkcji, wpływ jedzenia na ciało i niezwykle mocno doceniają rzemieślnicze podejście oraz producentów, którzy dbają o swoje produkty i sposób ich przyrządzania. Nasza gastronomia ma wiele do zaoferowania i staje się coraz lepsza. Dlatego to doskonały moment, aby zaprezentować nowe propozycje lub odświeżyć istniejące, wykorzystując świetną podstawę, jaką dają: pełnowartościowe pieczywo, pyszne sałatki, wegański majonez, roślinne pasty kanapkowe, mięsa i wędliny bez dodatków, zdrowe przekąski, ciasta i ciasteczka.

Katarzyna Paś, główny projektant
Piotr Wiśniewski, menedżer
Hert Studio Projektowe

 

Bieżące wydanie czasopisma

Sernik idealny, czyli jaki? Jaką rolę jajko odgrywa w wypiekach? Wiosenne kwiaty z cukru krok po kroku. Historia piekarni Versailles. A na naszej okładce Branżowa Osobowość Roku - Agnieszka Krenc. Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Piece Hoba do Jackowski

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji