Dobrej jakości chleb to chleb na zakwasie. W nowoczesnej piekarni, która dba o jakość wypiekanego w niej pieczywa nie może zabraknąć więc specjalnych wytwarzaczy kwasu, zwanych fermentatorami lub żurownikami. Zapraszamy do przeglądu maszyn oraz surowców, które ułatwią pracę każdemu zakładowi.
Podobne artykuły
Zakwasy piekarskie, czyli prawdziwa natura chleba – cz. IFerment w cukiernictwiePełne ziarno, na zakwasie z kiełkami pszenicyProces ukwaszania ciast żytnich i pszennych wymaga gruntownej wiedzy i długoletnich doświadczeń. Tylko wówczas możemy uzyskać produkt, który nie tylko klienci zaakceptują, ale rozsmakują się w nim! Niestety wytwarzanie kwasu nawet przez kogoś, kto zna tajniki tej sztuki jest kwestią ogromnej dokładności. Łatwo jest więc ten wielogodzinny proces popsuć. Wystarczy lekka zmiana temperatury lub skrócenie czasu jednej z faz ukwaszania. Na szczęście z pomocą piekarzom przychodzi nauka i technika!
W specjalnym dodatku na ISSUU (link do naszego kanału >>) znajdziecie przegląd przegląd maszyn do produkcji kwasów. Poznacie też ciekawą historię wynalezienia tej technologii, która sięga jeszcze początków XXI wieku i została wynaleziona w Niemczech. Dowiecie się jak wyglądają i działają te maszyny. Są one doskonałym łącznikiem między nowoczesnością, a tradycyjnym rzemiosłem, ponieważ to piekarz ma kontrolę nad całym procesem, dodając do odpowiednich zbiorników mąkę i wodę oraz ustawiając odpowiednią temperaturę.
Zanim wybierzecie maszynę do swojego zakładu, koniecznie poznajcie się z kryteriami zakupu, które pozwolą zoptymalizować wydane koszta. Możecie wybierać spośród większych i mniejszych urządzeń o różnym zaawansowaniu technologicznym. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem >>> KLIK!