dodano , Redakcja AU

Festiwal Czekolady i Słodyczy - najsłodsze wydarzenie roku już wkrótce!

13-15 listopada do Pałacu Kultury i Nauki zawitają wielbiciele czekolady, gdzie odbędzie się II Festiwal Czekolady i Słodyczy. Tort multimedialny, czekoladowe pierogi i rzeźby z czekolady - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na tych, którzy go odwiedzą.

To będzie prawdziwie czekoladowa uczta! Inspirowany francuskim Salon du Chocolat, Festiwal Czekolady i Słodyczy, ma przybliżyć odwiedzającym mnogość form tego produktu. Z jej udziałem pojawią się, m.in.: lody rzemieślnicze, japońskie słodycze , a nawet... pierogi! Wśród wystawców zaprezentują się najlepsze cukiernie i manufaktury czekoladowe z całej Polski, w tym: Wedel, Consonni, Batida, Manufaktura Czekolady, Cukiernia Sowa i wiele innych.

 Imprezę uatrakcyjni konkurs i wystawa tortów okolicznościowych, a także liczne pokazy tworzenia dekoracji cukierniczych i sugarcraftingu. Swoją specjalną strefę będą mieć też najmłodsi, gdzie będą mogli przygotować własne słodkości.Z całą pewnością spodoba im się także jeszcze większy, niż w poprzedniej edycji ruchomy pociąg czekoladowy. Dorosłym z kolei mogą zainteresować syrenki z czekolady przygotowane przez znanych cukierników i gwiazdy kultury, sztuki i sportu.

 

 Niezwykłych doznań wszystkim zapewni pokaz największego hitu cukierniczego - tortu multimedialnego!

Zachętą do odwiedzenia Festiwalu będzie również obecność znanych osobistości. I to nie tylko z branży. Wśród gości, którzy pojawią się na imprezie będzie, m .in. Beata TyszkiEwicz oraz małżonka byłego prezydenta RP - Anna Komorowska, która objęła patronatem publikację "Wykwintne desery polskie".

 

 

 


Jak zapewniają organizatorzy, w tym roku zostanie rozwiązany główny problem jakim w poprzedniej edycji były długie kolejki. Zostaną uruchomione dwa wejścia, a bilety można już teraz kupować drogą internetową. Jeszcze łatwiej będzie tym, którzy ubiorą się na brązowo - ci wejdą za darmo. Dla tych, którzy wykażą się jeszcze większą kreatywnością w doborze ubioru i przygotują przebranie za czekoladę czeka specjalna nagroda - 365 czekolad od Wedla! 

Data: 13-15 listopad 2015

Adres: Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1, 00-901 Warszawa 

Więcej informacji: Festiwal Słodyczy i Czekolady

Bieżące wydanie czasopisma

Majowy Mistrz Branży pod znakiem tortów, stylowego dekorowania i wegańskiego cukiernictwa. Jak Agnieszka Paczóska wprowadziła Planetę Tortów na artystyczną orbitę i co chce osiągnąć w biznesie? Czego szuka w czekoladzie belgijski mistrz Patrick Aubrion, współtwórca Ruby?

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji