...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Semix Sp.z o.o., materiał promocyjny

Kwasy tłuszczowe Omega-3 pozyskasz także z pieczywa

Pieczywo wzbogacone kwasami tłuszczowymi omega-3 stanowi doskonałe źródło tych substancji, które są niezbędne dla zachowania zdrowia. Wkrótce pojawi się ono w polskich sklepach.

Wysoka zawartość błonnika, a przede wszystkim kwasów tłuszczowych omega-3 to głów­ne korzyści wynikające ze spożycia nowych wyrobów, które wprowadza na rynek fir­ma Semix. Konsumenci będą je mogli na­być w sieci detalicznej na przełomie marca i kwietnia tego roku. Są to pierwsze na rynku produkty piekarnicze o tak wyso­kiej zawartości kwasów omego-3. Nie po­winny się przy tym znacząco różnić ceną od porównywalnych wyrobów, na przykład chleb będzie miał cenę mniej więcej o 10% wyższą od standardowego półkilogramo­wego bochenka.Technologia wzbogacania pieczywa w kwasy omega-3
Kwasy omega-3 trafiają do produktów pie­karniczych w postaci mielonego i łamane­go siemienia lnianego oraz oleju lnianego. Semix posiada w tym zakresie specyficzną technologię – termizację siemienia lniane­go, dzięki której olej nie utlenia się i za­chowuje trwałość. Oprócz tego w procesie zapach kwasów. Głównym źródłem tych niezbędnych dla organizmu człowieka substancji są właśnie ryby, a że w naszym kraju ich spożycie od lat jest na niskim poziomie, dostarczanie sobie kwasów omega-3 za pośrednictwem produktów piekarniczych wydaje się spo­sobem optymalnym.

Zalety Pieczywa Omega-3
Według specjalistów dzienną zalecaną dawkę kwasów tłuszczowych omega-3 za­pewnia już 100 g pieczywa wzbogaconego olejem lnianym. Zamiast każdego ranka uzupełniać poziom tych kwasów za pomocą suplementów, co niektórzy czynią, taki sam efekt można uzyskać, jedząc na śniadanie Pieczywo Omega-3 firmy Semix. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żyw­ności (EFSA) potwierdził, że taki chleb jest znaczącym źródłem błonnika i wspomnia­nych kwasów. Uznał zasadność oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych, jeśli znajdą się na opakowaniach pieczywa.
ności składnika oleistego Pieczywo Ome­ga-3 ma także dłuższą trwałość, cechują go ponadto miękkość i sprężystość mięki­szu. Istotną informacją jest również to, że siemię lniane używane do jego produkcji pochodzi z Polski.

Pieczywo Omega-3
Kwasy tłuszczowe omega-3 są bardzo ważne, wręcz niezbędne dla prawidłowe­go metabolizmu substancji w organizmie, przynoszą też szereg korzyści zdrowotnych. Błonnik również znany jest ze swoich zba­wiennych żywieniowych właściwości. Stosując naszą recepturę, na oznakowa­niach pieczywa można umieszczać oświad­czenia żywieniowe i zdrowotne typu: „Wy­soka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3” i „Wysoka zawartość błonnika”. Kwas alfa-liponowy ALA (omega-3) przyczy­nia się do utrzymania prawidłowego pozio­mu cholesterolu. Korzystny efekt osiąga się, spożywając 2 g ALA omega-3 dziennie (100 g pieczywa). Aby zachować pełnię zdrowia, należy przestrzegać zasad zdrowego stylu życia i stosować zbilansowaną dietę.


Pomoc marketingowa
• Plakat A2
• Ulotka reklamowa (zawieszka na regały, kosz)
• Banderola na pieczywo

Pobierz materiały w wersji do druku >>Receptura
Sposób przygotowania:

 • Mieszanie ciasta: 4 min wolne/4 min szybkie obroty
 • Temperatura ciasta: 26-28oC
 • Leżakowanie ciasta: 20 min
 • Dzielenie ciasta: wg uznania, np. 80 g
 • Fermentacja końcowa: ok. 40-45 min
 • Wypiek: 220oC, ok. 18 min

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji