...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Polacy oszczędni – wolą ucztować w domu

Polacy przepadają za wspólnymi posiłkami, zwłaszcza poza domem. Jednak stołowanie się w knajpach czy restauracjach to czasem spory wydatek. Coraz częściej zatem wybierają jako alternatywę spotkań towarzyskich wspólne ucztowanie w domu. To może być świetna okazja dla producentów i sprzedawców żywności.

Jak większość konsumentów na całym świecie, Polacy lubią korzystać z luksusowej opcji, jaką jest jedzenie na mieście. Z tegorocznego badania dotyczącego postaw i zachowań globalnych, przeprowadzonego przez firmę Canadean, wynika, że wielu polskich konsumentów stołuje się poza domem częściej niż raz w tygodniu. Dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi, w tym aż 44% osób między 18-24 rokiem życia i 40% 25-34-latków. W przeciwieństwie do tego, tylko 30% 35-44-latków jada w ten sposób raz w tygodniu, a jeszcze rzadziej zdarza się to w grupie 45-54-latków (zaledwie 26%).

Badanie pokazuje także, że więcej niż połowa (56%) Polaków planuje spędzić w ciągu roku więcej czasu towarzysko – ze znajomymi i rodziną. Wśród respondentów mających rodzinę ta liczba rośnie do 7 na 10 osób. Mimo to 36% badanych ma świadomość, że na dłuższą metę ta kosztowna przyjemność negatywnie odbije się na ich domowym budżecie Według Kirsty Nolan, analityk Canadean, to dobra okazja dla sektora spożywczego. – W tej sytuacji polscy konsumenci, nie chcąc rezygnować ze wspólnego biesiadowania, mogą częściej organizować spotkania w domu przy dobrym jedzeniu bez dużego obciążenia finansowego – tłumaczy Nolan.Kreatywnie, z nutą nostalgii, do podziału


Zadaniem producentów żywności i napojów jest zatem oferować takie produkty, które zachęcają do spotkań towarzyskich. Mogą to być np. wszelkiego rodzaju zabawnie i eksperymentalnie przygotowane posiłki dla wielu osób albo tradycyjne dania do ręcznego podziału, takie jak: wielkie pizze (które są jednym z najpopularniejszych dań wśród Polaków). Mogą to być przekąski i smakołyki, którymi może częstować się naraz większa liczba osób – torebki z chipsami, pralinki, ciasteczka i inne. Tego typu wyroby nie tylko wzmacniają poczucie wspólnoty poprzez jedzenie tego samego razem, ale także pozwalają oszczędzić na przygotowaniach – nie wymagają bowiem użycia wielu naczyń i ich zmywania.


Jak wskazują wyniki badań Canadean, 65% polskich konsumentów szuka jedzenia, które kojarzy się też z ich dzieciństwem oraz dobrymi czasami. „Nostalgiczne przekąski” znajdą uznanie raczej wśród klientów starszej generacji, którzy opowieściami i jedzeniem z czasów własnej młodości będą chcieli podzielić się z młodszymi członkami rodziny.


– Pozycjonowanie produktów jest kluczowe również w markecie – zauważa Nolan. – Produkty polecane na okazje towarzyskie powinny być usadowione na półkach tuż obok siebie. Tworzenie par produktów, promocje i wystawy będą miały wpływ na wybór klienta, który zdecyduje się na ucztowanie w domu, zamiast wychodzenia na miasto – przekonuje analityk Canadean.

* Badania przeprowadzone przez firmę Canadean na grupie 2000 dorosłych Polaków (2015)

Canadean zapewnia badania rynku dotyczące sektoru produktów szybko zbywalnych (FMCG), włączając w to: jedzenie, opakowania, produkty, napoje bezalkoholowe i alkoholowe, kosmetyki, gastronomię, jedzenie dla dzieci, tytoń oraz turystykę. Canadean specjalizuje się w badaniach panelowych prowadzonych online, a także na analizie produkcji krajowej poprzez badania rynku raportów ilościowych i jakościowych


Bieżące wydanie czasopisma

Zobacz zjawiskowy tort Angeliki Chwyć i Renaty Martyny z mistrzostw w Mediolanie! Zainspiruj się jesiennymi dekoracjami. Rozsmakuj się we włoskiej pizzy zamiast lodów.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji