...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Polscy przedsiębiorcy i pracownicy dyskryminowani w krajach UE, szczególnie we Francji

W krajach UE, szczególnie we Francji polscy przedsiębiorcy, świadczący usługi transgraniczne, spotykają się coraz częściej z dyskryminującymi praktykami. Działania te mogą przyczynić się do ograniczenia działalności polskich przedsiębiorców, którzy zyskali przewagę konkurencyjną w Europie.

Sytuacja ta była tematem konferencji prasowej Polskiej Izby Handlu, Inicjatywy Mobilności Pracy oraz Polskiej Izby Handlowo – Przemysłowej we Francji, która odbyła się w dniu 13 marca 2014 w Centrum Prasowym PAP.

Ukazujące się w m.in. prasie francuskiej artykuły na temat delegowanych pracowników z innych krajów UE – w sposób niezgodny z prawdą - przedstawiają działalność firm delegujących i osób wykonujących swoje zadania na ich rzecz, co pogłębia negatywne nastawienie społeczne do pracowników z inny krajów – zwłaszcza z Polski. Nagłaśnianie przez media tylko negatywnych aspektów prowadzi do licznych kontroli i praktyk dyskryminacyjnych. W rezultacie sytuacja taka może doprowadzić do zablokowania przepływu usług i pracowników – podstaw funkcjonowania UE, upadku polskich przedsiębiorstw i utraty legalnych miejsc pracy przez polskich pracowników.

Sytuacja jest niedopuszczalna i oczekujemy w tej sprawie działań dyplomatycznych – powiedział Waldemar Nowakowski Prezes Polskiej Izby Handlu. W dniu 13 marca odbyło się spotkanie w Ministerstwie Pracy podczas którego przekazaliśmy informacje o przypadkach dyskryminacji polskich firm oraz o nagonce na polskie firmy delegujące i pracowników - dodał Nowakowski – otrzymaliśmy informację, iż Ministerstwo zajmie się tymi sytuacjami.

Legalne polskie firmy i ich pracownicy są niestety coraz częściej celem uciążliwych, nieuzasadnionych i nieproporcjonalnych kontroli i szykan, które nierzadko zmuszają je do likwidacji działalności we Francji - zwraca uwagę Radosław Gałka, ekspert Polskiej Izby Handlu.

Wpływy budżetowe z tytułu pracy pracowników delegowanych zagranicą wynoszą ok. 2 mld zł rocznie (z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne i podatków). Delegowanie pracowników generuje obroty na poziomie 5-6 mld zł rocznie i daje legalną pracę zagranicą ponad 250 000 Polaków, których jakość pracy jest oceniana wyżej niż pracowników lokalnych.

Bieżące wydanie czasopisma

Za co Polacy pokochali jagodzianki? Czym ustabilizować krem na zimno? Jak projektować słodkie stoły? Skąd się biorą alergie pokarmowe? Do czego dodawać szafranu?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji