czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Pożyczki do 2 mln złotych także dla małych firm 0

dodano ,Redakcja PS

Takie środki przewiduje dla nich Agencja Rozwoju Przemysłu, a to całkowita nowość w przypadku małych i mikroprzedsiębiorców. Pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel, jest tylko jeden warunek – finansowane przedsięwzięcie musi być innowacyjne.

Na rozwój firm ARP przeznaczyła kilkadziesiąt milionów złotych. W przypadku niewielkich podmiotów kwota dofinansowania nie jest duża, więc z pomocy może skorzystać wiele przedsiębiorstw. Okres finansowania to 1-5 lat. Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu Bartosz Sokoliński zapewnia, że jeżeli zainteresowanie będzie duże, to pula środków zostanie zwiększona. W ten sposób agencja wychodzi naprzeciw potrzebom firm, które chciałyby inwestować w swój rozwój, unowocześniać linie produkcyjne, a mają problem z pozyskaniem kredytu w bankach.

– Przewidujemy, że górną granicą są 2 miliony złotych, dlatego że chcielibyśmy dać więcej pożyczek większej liczbie firm. Z tego, co widzimy, właśnie takie jest zainteresowanie, aby był to 1 mln lub 2 mln zł – mówi Sokoliński.
Program działa zaledwie od kilkunastu tygodni, ale zainteresowanie jest spore. Przedstawiciele ARP podchodzą indywidualnie do każdego zgłaszającego się przedsiębiorcy. Dokładnie analizują potencjał firmy, tłumaczą warunki przyznawania dofinansowania, rozmawiają o koniecznych zabezpieczeniach. Propozycja agencji jest bardzo atrakcyjna z tego też względu, że przewidywane są okresy karencji. ARP chce jednak, aby mali i mikroprzedsiębiorcy traktowali pożyczkę jak każde biznesowe wsparcie, które kiedyś trzeba będzie spłacić.

Agencja Rozwoju Przemysłu udziela pożyczek na kwoty od pół do kilkudziesięciu milionów złotych. W ciągu ostatnich 6 lat pożyczyła firmom łącznie ok. 3,7 mld zł.

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe