...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , BMC Polska, materiał promocyjny

Robota dla Ribota

Creme patissiere, przy którym nie trzeba stać i mimo to się nie przypali? Magia? Nie, tak właśnie działa nowoczesna technika w służbie cukiernictwu – Ribot. Co jeszcze potrafi ten kuchenny pomocnik?

Odpowiedź na potrzeby cukiernika
Niektórzy kupują go, bo cenią innowa­cyjne urządzenia przyspieszające pracę. Inni, bo powtarzalność produktu to dla nich podstawa. Większość pragnie po prostu wyręczenia w prostych, aczkol­wiek absorbujących czynnościach, które pochłaniają cenny czas. Przykład? Kla­syczny creme patissiere, którego pro­dukcja w rondlu odbywa się cały czas przy palniku i wymaga mieszania, aby się nie przypalił. Trzeba uważać, by gorący garnek nie spadł z palnika i niko­go nie poparzył. Takie sytuacje zdarza­ją się nawet doświadczonej załodze, np. w jednej cukierni półka ścienna uderzyła o garnek wypełniony 50 litrami gorącego budyniu. Całe szczęście ten rozlał się na posadzkę, gdy nikogo nie było w pobliżu. W efekcie właściciel, gdy tylko zapoznał się z Ribotem, bez wahania zdecydował się na jego zakup. Kolejny produktem, którego przygotowanie możemy sobie ułatwić, jest ciasto parzone.

Jak sama nazwa wskazuje, w jego przy­padku musimy zaparzyć mąkę. Tu z ko­lei atutem maszyny jest powtarzalność. Pracownik może mieć słabszy dzień i nie doparzy mąki, wobec czego produkt bę­dzie inny. Maszyna nie męczy się, więc za każdym razem bezbłędnie powtórzy cały proces. Ciasto sporządzone z pomocą Ri­bota ma zawsze takie same parametry. I pomyśleć, że to wszystko odbywa się w prosty i bezwysiłkowy sposób – składniki dodajemy do maszyny, po czym zlewamy już wychłodzony produkt. Nie musimy ni­czego dodawać lub mieszać.
Prostota, wygoda i ekorozwiązania
Dlaczego Ribot tak trafnie rozwiązuje pro­blemy cukierni? Ponieważ został stworzo­ny właśnie w odpowiedzi na najczęstsze trudności, które spotykają pracowników produkcji. Maszyny są zbudowane tak, by były nie tylko proste i wygodne w obsłudze, ale też zgodne z najnowocześniejszymi tren­dami technicznych rozwiązań dotyczących zużycia energii i wody. Są wyposażone w innowacyjny system grzejąco-chłodzą­cy, a także wygodny komputer, w którym zapisane są programy z inspiracjami dla ambitnej pracowni. Wyrzut wyposażony zo­stał w duży otwór, przez który jesteśmy w stanie szybo opróżnić maszynę. Poprzez wolne mieszanie (od 5 do 500 rpm) pa­nujemy nad wszystkimi procesami, nato­miast kontrola obrotów we wszystkie strony z przerwami daje nam potężne możliwości w sterowaniu maszyną. Układ chłodniczy zbudowany jest w taki sposób, aby precy­zja zadanej temperatury była zachowana (zakres od -15 do +110°C), co daje duży wachlarz ustawień. Bardzo dużym atutem Ribota jest moż­liwość programowania i nazywania wła­snych programów. Maszyna potrafi działać w różnych dziedzinach szeroko rozumiane­go cukiernictwa. Komputer jest podzielony na strefy produkcyjne, w tym: cukiernię, lodziarnię, czekoladę oraz (coraz częściej wchodzącą do cukierni) gastronomię. Pod­sumowując, w jednym urządzeniu mamy zamkniętych kilka maszyn: w przypadku asortymentu lodziarni zastępuje pastery­zator, dojrzewalnik i frezer pionowy, w cu­kierni służy jako mikser planetarny, spiral­ny, pasteryzator, szatkownica, zaparzacz, a w czekoladziarni jako temperówka.Ribot potrafi
Mieszać i blendować produkty płynne, kre­my czy ciasta. Ubijać jajka. Kroić i szatko­wać mięso, ryby, warzywa, świeże owoce i wiele innych. Wreszcie ugniatać ciasto na chleb, pizzę lub makaron. Może też pod­grzewać produkty płynne, sypkie i ciasta oraz temperować czekoladę. Lepiej by było zapytać, czego Ribot nie potrafi! Wszystkie procesy kontrolowane są poprzez precy­zyjne ustawienia temperatury i czasu. Pa­rametry te pozwalają na automatyzację, przyspieszenie, a co najważniejsze powta­rzalność procesów i bezpieczeństwo mikro­biologiczne. Dodatkowym atutem jest to, że jeśli chłodzimy wyroby bardzo szybko, to automatycznie przedłużamy ich termin przechowywania. Dzięki tak wszechstronnemu zastosowaniu Ribota możemy przy okazji zaoszczędzić nie tylko czas, ale i miejsce w pracowni! Mając takie urządzenie, możemy pozbyć się wielu maszyn, które dotychczas zajmowały cenną powierzchnię.

Ribot w lodziarni
Urządzenie to posiada umiejętności wy­magane podczas produkcji własnych past lodowych, variegat, pasteryzacji, dojrze­wania mieszanki lodowej i frezowania lodów. Jego konstrukcja pozwala rów­nież na zatrzymanie frezowania podczas pracy, wlanie rozpuszczonej czekolady, poczekanie, aż zastygnie i odwrócenie obrotów. Dzięki takiemu zabiegowi uzy­skujemy lody straciatella o czystej, nie­przebarwionej konsystencji. Wykorzysta­nie Ribota do lodów, takich jak bakaliowe czy z galaretką, to spełnienie wymagań zarówno pod względem tempa pracy, jak i jakości.

Ribot w cukierni i piekarni
Wyroby, takie jak creme patissiere, cremux, pata choux (ciasto parzone), to zaledwie promil możliwości maszyny. Pozwala ona na wykreowanie dżemów i konfitur z kon­trolą tego, co jest w składzie, czyli wyłącz­nie owoce. Kremy maślane, przy produkcji których trzeba zastosować odpowiednią technologię schładzania, wymagają nie tyl­ko wiedzy, ale też urządzenia, które będzie potrafiło tę technologię zastosować. W Ri­bocie proces chłodzenia może być również pulsacyjny, czyli taki, gdzie decydujemy, ile kompresor ma chłodzić, a ile ma być przerwy, aby produkt odebrał zimno. To wszystko sprawia, że kremy są niewiary­godnie kremiste. Technologia ta pozwala produkować także takie wyroby jak nugat, bez konieczności kupowania specjalnych urządzeń. Co wię­cej, swoje zastosowanie znajduje nawet w piekarni przy zaparzaniu ziaren, gdzie chłonięcie wody jest na poziomie 2,5 raza w stosunku do ziarna. Prowadzenie kwasów pszennych to kolejna procedura, która staje się łatwiejsza dzięki Ribotowi.

Ribot w gastronomii
Dekadę temu do cukierni zawitały lody. Moda na rzemieślnicze desery w gałkach stała się tak silna, że dziś można je zamówić w większości cukierni czy kawiarni. Teraz kolej na gastronomię, która powoli także staje się nieodzownym elementem słodkich lokali. Właśnie dlatego Ribot został wypo­sażony w funkcje odpowiednie także dla gastronomicznego asortymentu, np. ka­napki. Ribot potrafi produkować różnego rodzaju pasty, hummus, a nawet sery (typu ricotta), gotować konfitury z cebuli, sosy. Cukiernicy i kucharze korzystają z możli­wości gotowania w nim, a także pastery­zacji i rozlewania do słoików. To wszystko sprawia, że nasza dotychczasowa pracow­nia staje się miejscem, gdzie znajdujemy wysokiej jakości produkty codziennego użytku, a praca jest przyjemnością. 

kontakt: BMC Polska, 506 691 996, www.bmcpolska.com

 

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji