...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Ruszyła Ogólnopolska Kampania Społeczna: Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa

We wrześniu br. w Radomiu w jednej ze szkół podstawowych odbyła się pierwsza konferencja promująca zdrową dietę opartą na pożywnych kanapkach. Spotkania dzieci z radomskimi piekarzami, lekarzami zorganizowano w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa".

Ogólnopolska Kampania Społeczna

Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa

To się dzieje z dnia na dzień, a ponieważ dzieje się powoli, to nie zauważamy tego, co już niebawem może być niepokojącym faktem. Jeżeli szybko nie zostaną podjęte działania mające zatrzymać ten proces, to pojawienie się pierwszego pokolenia małych Polek i Polaków, którzy nie będą znać smaku chleba, jest tylko kwestią czasu

Już teraz w dziecięcej, codziennej diecie pieczywo coraz częściej zastępują chipsy i chrupki. A w miejsce zdrowego, wytwarzanego tradycyjnymi metodami chleba pojawia się produkowany z mrożonego ciasta i pełen chemicznych polepszaczy wyrób chlebopodobny.

A przecież nie bez powodu chleb towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Nasi przodkowie intuicyjnie wybierali to, co najlepsze. Organizm ludzki działa dzięki dostarczanej codziennie, razem z pożywieniem, energii oraz składnikom odżywczym niezbędnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Pieczywo jako podstawowy artykuł żywnościowy, niezbędny w codziennej diecie, jest źródłem nie tylko sporej ilości energii, ale także białka, składników mineralnych, witamin z grupy B, witaminy E, błonnika pokarmowego oraz wielu innych, ważnych dla zdrowia substancji biologicznie aktywnych.

 


O tym, że konsumpcja pieczywa sprzyja naszemu zdrowiu, decyduje też jego atrakcyjność. Kuszący zapach i smakowitość pieczywa sprawiają, że natychmiast nasz organizm wykazuje gotowość do rozpoczęcia procesów trawienia. Wzrasta wydzielanie śliny, a także enzymów trawiennych, co w efekcie zwiększa dostępność węglowodanów i białek wnoszonych z posiłkiem.

Podobny efekt wywiera kwas mlekowy zawarty w pieczywie na zakwasie, powstający podczas fermentacji zakwasów. Stymuluje on pracę przewodu pokarmowego poprzez aktywację enzymów trawiennych, a dodatkowo usprawnia proces wydalania, skutecznie zapobiegając zaparciom.

W świetle zaleceń żywieniowców to właśnie produkty zbożowe powinny być głównym źródłem kalorii. Badania sposobu odżywiania się ludności Polski wykazują, że przeciętna dieta – z punktu widzenia nauki o żywieniu – sprzyja rozwojowi wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby krążenia, cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze czy niektóre nowotwory, a niskie spożycie pieczywa jest jednym z czynników zwiększających ryzyko wystąpienia tych chorób.

W radomskich szkołach dużym zainteresowaniem cieszą się konferencje prasowe połączone z degustacją pysznych i zdrowych kanapek, dostarczonych przez radomskich piekarzy. Na zdjęciu konferencja prasowa w PSP nr 15 w Radomiu, 27 września 2013 r.

Zmianie tych złych żywieniowych obyczajów i odejściu od „chipsowych” trendów służy Ogólnopolska Kampania Społeczna DIETA KANAPKOWA SMACZNA I ZDROWA zainicjowana przez Fundację na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa. Kampania skierowana jest głównie do najmłodszego pokolenia Polaków, więc w naturalny sposób za sprzymierzeńców będzie mieć rodziców i nauczycieli, którym przecież najbliższe jest zdrowie dzieci. Symbolem Kampanii jest Pan Kanapka, który będzie pojawiać się we wszystkich kampanijnych działaniach: filmach, plakatach, ulotkach, a nawet w piosence. Pan Kanapka będzie się także osobiście spotykał z dziećmi i z młodzieżą, a zaproszeni przez niego na takie spotkania „znani i lubiani” będą mu pomagać w krzewieniu idei zdrowego żywienia wśród najmłodszych Polaków.

Ogólnopolska Kampania Społeczna DIETA KANAPKOWA SMACZNA I ZDROWA, chociaż skierowana głównie do najmłodszych, obejmie swoimi działaniami także i dorosłą część społeczeństwa, a więc nie zdziwcie się, gdy spotkacie Pana Kanapkę na imprezie sportowej, w parku, w kinie czy w teatrze.
Kampania odczaruje także słowo „d i e t a”, słowo które kojarzone jest niesłusznie tylko z odchudzaniem. A przecież dieta to także sposób odżywiania się. Zdrowy lub wprost przeciwnie. No i tę zdrową dietę będzie Kampania upowszechniać.

Fundacja na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa
Więcej informacji: www.podplomyk.org


 Piekarze, instytucje i wszystkie osoby zainteresowane organizacją akcji promującej pieczywo w swoich miastach, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej DIETA KANAPKOWA SMACZNA I ZDROWA, prosimy o kontakt z Fundacją na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa
Tel.: 512 299 042
e-mail: fundacja@podplomyk.org

Nr konta Fundacji: 50 2490 0005 0000 4520 2750 4439

 

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji