dodano , Redakcja AK

Wigilia Piekarzy w Poznaniu

6 grudnia br. w uroczystej, ale rodzinnej atmosferze upłynęło tradycyjne spotkanie wigilijne braci piekarskiej, zorganizowane przez Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP).

W tym roku grudniowa uroczystość odbyła się w prestiżowej Sali Piasku na gościnnych terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Gospodarzem spotkania był prezes MTP Przemysław Trawa, który powitał zebranych gości. Wśród nich byli znakomici polscy piekarze związani ze Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP, na czele z prezesem Stanisławem Butką, przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm oraz seniorzy cechów z całej Polski.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli reprezentanci Urzędu Miasta Poznania, a także Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. W tym roku honorowym gościem był biskup Grzegorz Balcerek z Archidiecezji Poznańskiej, który wygłosił krótką homilię oraz pobłogosławił całą branżę.

Spotkanie przedstawicieli cechu było doskonałą okazją do podsumowania minionego roku w branży, a przede wszystkim do złożenia świątecznych życzeń, wspólnego kolędowania, a także podziękowań za całoroczną współpracę.

zdjęcia: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Bieżące wydanie czasopisma

Bardziej pastry czy tylko chef? Maciej Rosiński opowiada, dlaczego warto połączyć kuchnię i cukiernię w jeden warsztat doskonałego smaku. Ponadto - dużo o chlebie, również tym sprzedawanym online, bio i takim, który tworzy jedyny w Polsce piekarz z dyplomem Le Cordon Bleu! Zobaczcie, co czeka na Was w nowym wydaniu!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji