...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , GETH, materiał promocyjny

Automatyzacja odpieku pieczywa poddanego długiej fermentacji

Przejęcie zasadzania i wyjmowania chleba na łopacie przez automatyczny system załadunku było bezsprzecznie wydarzeniem rewolucyjnym. O zakupie systemu decydowały wymierne korzyści, ale też lawinowo rosnące problemy kadrowe.

O zakupie systemu decydowały wymierne korzyści, ale też lawinowo rosnące problemy kadrowe. Automatyzacja obsługi pieców MIWE athlet pozwala na sprawny, bezkolizyjny, zsynchronizowany i idealny w czasie załadunek i rozładunek.

Systemy chłodnicze i przejmowanie kęsów z desek garowniczych
Wraz z automatyzacją załadunku w piekarniach pojawiły się komory garowniczo-chłodnicze, które poprzez celowe odroczenie fermentacji umożliwiają wydobycie z kęsów bogatszego aromatu oraz lepszego smaku i kształtu. Najlepszym narzędziem do układania kęsów w komorze na wózku okazały się peelboardy.

Peelboardy to specjalne deski garownicze (głównie z tworzywa sztucznego), które są ergonomiczne, mniejsze aniżeli aparaty wrzutowe, dlatego łatwe w obsłudze. Stanowią one uniwersalne narzędzie pozwalające na garowanie kęsów o różnej gramaturze każdego rodzaju produktu. Dodatkowo niektóre peelboardy mają zróżnicowane struktury: z jednej strony gładką powierzchnię przeznaczoną dla produktów posypywanych mąką, z drugiej powłokę z mikrofibry, dzięki której wyrób nie przykleja się do deski. Z technologicznego punktu widzenia otwierają one nieograniczone możliwości planowania produkcji (produkty o różnej gramaturze, posypywane mąką, nasionami i bez mąki). Odpowiednio schłodzone kęsy na deskach mogą być nawet po kilkunastogodzinnym procesie odroczenia fermentacji transportowane do pieca.


 

Jak sprawić, by delikatne kęsy o subtelnych walorach wypracowanych podczas długiej fermentacji trafiły do pieca w sposób nienaruszony? Ręczne przekładanie kęsów z peelboardów na stół załadowczy nie jest obojętne dla jakości delikatnego produktu, spowalnia pracę, wymaga dodatkowej kadry. Brakującym ogniwem w procesie pełnej automatyzacji załadunku (od komory chłodniczej do pieca) jest system przejmowania peelboardów ułożonych na wózkach i ich transport pod taśmę podbierającą kęsy i przekazującą na stół załadowczy (MIWE athlet).

Kompleksowości automatyzacji załadunku dopełnia stacja przejmująca peelboardy i transportująca je w stronę taśmy podbierającej kęsy.


Sposób działania
Na czole systemu znajduje się stacja dokująca, w którą wczepiany jest wózek z ułożonymi peelboardami. Deski garownicze są następnie zabierane z poszczególnych poziomów wózka przez specjalne łapki i przekazywane na wewnętrzne podwójne transportery. Po przejęciu na pierwszy transporter przesuwane są na samą górę. Peelboard z najwyższego poziomu trafia na drugi transporter łańcuchowy, który zjeżdża na dół i przekazuje go na taśmę. Transporter taśmowy przekazuje je w grupach, np. 2 szt. (w zależności od szerokości pieca), do stacji podbierania kęsów ciasta (ruchoma taśma ze specjalnym noskiem). W następnym etapie puste deski spadają grawitacyjnie na wózek transportowy, piętrując je. W ten oto sposób kęsy przesuwane są na ruchomą taśmę stołu załadowczego i dalej do pieca.Zalety automatycznego systemu przejmowania peelboardów
- kompleksowa automatyzacja = automatyczny system odbierania peelboardów z wózka zsynchronizowany z automatycznym system załadunku pieców wsadowych MIWE athlet;
- eliminacja czynnika ludzkiego przy przekazywaniu kęsów; pracownik wyjeżdża wózkiem z komory chłodniczej i wczepia go do stacji dokowania systemu przejmowania peelboardów, skąd mechaniczne „łapki” zabierają deskę z produktem;
- zwiększenie wydajności produkcji (miarowe, szybkie tempo pracy);
redukcja personelu;
- delikatny produkt po wielogodzinnym procesie odroczenia fermentacji w sposób nienaruszony trafia na taśmę transportującą go na stół załadowczy pieców wsadowych;
- zachowanie walorów produktowych po przejściu procesu chłodniczo-garowniczego.

Film pokazujący pracę systemu odbierania peelboardów do obejrzenia na kanale YouTube:

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji