...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Czekoladowa przyszłość - wydanie specjalne Mistrza Branży "Tajniki Czekolady #2"

Jaka jest ulubiona czekolada nowego szefa Akademii Czekolady? W czym tkwi siła marki Las Vegan's? Jak możemy pomóc ratować cenne kakaowce? Ile jest sposobów prażenia ziarna kakao? Czego nie może zabraknąć w pracowni chocolatiera? Wejdź w sezon czekoladowy z nowym wydaniem specjalnym!

Zmieniają się czasy, trendy konsumenckie, ceny produktów, zalecenia dietetyków. Jedno pozostaje niezmienne – upodobanie do czekolady. Popyt na ten smakołyk rośnie niezależnie od szerokości geograficznej i tego, co aktualnie dzieje się na świecie. Dlaczego akurat czekolada? Być może z tego powodu, że człowiek spożywa ziarna kakao już od tysięcy lat, przez co jej smak jest  wpisany w ludzkie DNA? A może dlatego, że mnożące się badania naukowe co rusz przynoszą kolejne dowody na to jak dobroczynnie wpływa na ludzki organizm? Jeszcze innym powodem. Ostatecznie - czekolada jest po prostu ciekawa! Mimo, że jest surowcem znanym od wieków, to jednak jeszcze nie do końca odkrytym! Trudno wyrokować jaka będzie czekolada jutra, ale z pewnością trzeba powiedzieć, że przyszłość należy do czekolady! A to wydanie specjalne również. Co w nim znajdziecie?

 


Garściami czerpie z filozofii Pierre’a Hermè. Jednak dla niego ciastka, praliny czy eklery nie mają być kwestią filozoficzną. Mają dawać przyjemność. I tego właśnie chce uczyć nowy szef Akademii Czekolady - Kamil Szulc, dwukrotny laureat mistrzostw Polski w przygotowaniu deseru talerzowego. W rozmowie z nami opowiedział o naturalnej drodze jaka zaprowadziła go na aktualne stanowisko oraz zdradził po jaką czekoladę sięga najchętniej na co dzień. Czytajcie wywiad na str. 8

 


Dla Krzysztofa Polaka najlepsza czekolada to z pewnością ta wegańska. Praliny Bą - jego autorskie roślinne czekoladki zdobyły zresztą tytuł Czekoladowego Produktu Roku. Co ciekawe, ich twórca nie jest cukiernikiem, a po prostu pewnego dnia po prostu zaczął samodzielnie robić czekoladę. Pasjonowało go przeprowadzenie tego procesu od początku do końca, a kierowało poszukiwanie prawdziwego, naturalnego smaku. O jego pasji przeczytacie więcej w rozmowie na str. 14. 

 


A o sztuce tworzenia pralin od strony technologicznej opowiada szczegółowo chemik, który laboratorium zamienił na pracownię czekolady - Paweł Cieszko. Sztukę temperowania i balansowania smaków opanował tak doskonale, że w krótkim czasie jego marka Chocolatoier Polska stała się rozpoznawalna w całym Poznaniu, a innowacyjne czekoladki na bazie Wholefruit Chocolate zapewniły mu podium podczas Mistrzostw Polski na Pralinę. W czym tkwi sekret pracy chocolatiera? Przekonajcie się na stronie 18. 

 


Tajniki pracy czekoladnika zdradza twórca marki Beskid Chocolate, Jan Woźniak. W tym wydaniu pod lupę wziął temat prażenia ziaren kakaowca. Podobnie jak w przypadku kawy, także podczas produkcji czekolady prażenie odgrywa kluczową rolę. W zależności od temperatury i czasu prażenia, a także od rodzaju pieca, użyte ziarno będzie prezentować nieco inny profil smakowy. Zaciekawieni? Zajrzyjcie na str. 22.

 


Obok truskawki i śmietanki, czekolada to ulubiony smak lodów polskich konsumentów. Dlatego na str. 38 znajdziecie artykuł dotyczący technologii ich produkcji. Jak zmienia się skład podstawowy po dodaniu kakao? I czy warto kakao w proszku zastąpić syropem czekoladowym? Czytajcie!

 


A recepturę na lody czekoladowo-truskawkowe znajdziecie wśród innych kompozycji mistrzów z czekoladą w roli głównej. A w rolach pobocznych - mango, zielona herbata, borowiki, marchewka, karmel, a nawet… owady! Moc inspiracji czeka na Was na str. 49. 

 


Wszystkie te luksusowe formy mają swój początek w bardzo prostych, a wręcz prymitywnych warunkach, w jakich uprawia się kakaowce. Dla rodzimych mieszkańców Peru to dziedzictwo, ale i ciężka praca, za którą dostają niewielkie pieniądze. Dlatego często decydują się zainwestować w bardziej opłacalną plantację koki, niszcząc tym samym prastare i cenne drzewa kakaowe. Ratunek tych drzew to wielka misja Meybol Antuantet Estendorfer-Moran, właścicielki marki Meybol Chocolate. Na czym polega jej projekt i jak można się w niego zaangażować? Zapraszamy do lektury na str. 66.

Tajniki czekolady #1 >

 

 

 SPIS TREŚCI

Rozmowa Mistrza Branży
Zapamiętuję chwile poprzez smaki – rozmowa z Kamilem Szulcem
Szukając prawdy smaku i prostoty składu – rozmowa z Krzysztofem Polakiem
Czekoladowe laboratorium – rozmowa z Pawłem Cieszko

Mistrz produkcji
Prażenie ziaren kakaowca
Czekolada tworzona w zgodzie z własnymi wartościami
Postaw na czekoladę
Sprawdź lepkość swojej czekolady
Co nowego w czekoladzie
Lody czekoladowe
W pracowni chocolatiera
Przegląd produktów rynkowych

Czekoladowe rarytasy – receptury
Monoporcje mango i czekolada
Ciasto 5 kolorów
Tort czekoladowy z zielona herbata
Financier karotkowy
Czekoladki z pralina z orzecha laskowego
Pralina cytrusowo-karmelowa
Ptys owoce lesne, borowik, owady
Tort z truskawkami i biala czekolada
Turron czekoladowy
Lody czekolada truskawka

Mistrz zarzadzania
Ekskluzywnie i zmyslowo – sposób na sukces
Ratujemy kakaowce

Flash news

Numer Tajniki czekolady #1 tutaj


ZAPRASZAMY DO INSPIRUJĄCEJ LEKTURY

Pobierz numer w PDF >

Kup bieżący numer Mistrza Branży w wersji drukowanej > 

Bieżące wydanie czasopisma

Panettone na drożdżach czy zakwasie? Czy czosnek pasuje do cukru? Co przyniesie rok 2023? Jak funkcjonuje restauracja oparta na deserach? Dlaczego robienie paczek świątecznych to dobry pomysł dla lodziarni? Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać



  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  promocja PLUS

  Zimowe gazetka PGD

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji