...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU, materiał promocyjny

Desery, nauka i świetna atmosfera – spotkanie z Leonardo Di Carlo

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu Akademii Mistrza, do którego zapraszane są gwiazdy światowego cukiernictwa. Pierwszym, który zawitał w Polsce był włoski maestro Leonardo Di Carlo.

Nie sztuką jest zrobić dobry deser. Prawdziwym kunsztem jest zrobić dobry deser, który świetnie wygląda. A jeszcze większym, umieć go rozebrać na części proste. I to właśnie stanowiło sedno eventu z udziałem Leonardo Di Carlo.Nie sztuka jest zrobić dobry deser. Prawdziwym kunsztem jest zrobić dobry deser, który świetnie wygląda. A jeszcze większym wyzwaniem jest rozebrać go na części proste. I to właśnie stanowiło sedno eventu z udziałem włoskiego cukiernika Leonardo Di Carlo. Wydarzenie przyciągnęło wielu znakomitych polskich cukierników, m.in. Leszka Truskolawskiego, Adama Sowę, Pawła Małeckiego oraz szefów kuchni, w tym Jarka Walczyka, Darka Strucińskiego oraz Krzysztofa Szulborskiego.


W ciągu kilku godzin mistrz Leonardo przygotował 5 deserów, w tym słynne włoskie tiramisu oraz panna cota. Mimo że desery są przez wszystkich doskonale znane, nie zawsze proces ich tworzenia jest oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Stąd, prócz tradycyjnych przyrządów cukierniczych, jak: rózgi, łopatki i foremki, przy stanowisku mistrza stał flipchart. Z wielką precyzją rozrysowywał i wyjaśniał na nim wszystkie istotne reakcje, jakie zachodzą podczas łączenia i przetwarzania poszczególnych składników. Leonardo Di Carlo w praktyce prezentował, jak nauka może być pomocna w pracy cukiernika, zarówno na poziomie prostych czynności (ubijanie śmietany), jak i bardziej złożonych (łączenie różnych środków żelujących w tym samym czasie i produkcie). W trakcie spotkania zostały obalone pewne mity funkcjonujące w cukiernictwie, m.in. ten mówiący o kolejności dodawania składników do niektórych ciast. Zdaniem włoskiego mistrza zdecydowanie ważniejsza jest temperatura surowców niż kolejność ich łączenia.

– Mimo naukowego podejścia do pracy nad słodkościami spotkanie przebiegło w lekkiej formie, co w dużej mierze było zasługą prowadzącego i tłumacza spotkania – Rafaella Derosa, który nie skąpił dowcipu – relacjonuje organizatorka Anna Modzelewska. Wtórował jej cukiernik i piekarz Wiesław Kucia (Szkoła Artystyczna), obecny na spotkaniu: – Wiedza podana w takiej formie jest znacznie lepiej przyswajalna, niż tylko zapoznanie się z zawartością książki włoskiego mistrza – mieliśmy niepowtarzalną możliwość zadania nurtujących nas pytań, a także swobodnej rozmowy po zakończonym pokazie.


Czy Leonardo Di Carlo chciał przekonać zaproszonych gości do naśladowania jego stylu? W żadnym wypadku – chciał jedynie otworzyć umysły na nowe możliwości. Przekonać do tego, że warto pogłębiać swoją wiedzę o produktach. – Liczba osób obecna na spotkaniu to chyba największy sukces tego wydarzenia – podkreśla Jakub Przysucha (Cukiernia Czekoladowy). – Widać, że polskie cukiernictwo niesamowicie się rozwija i że coraz bardziej chodzi w tym wszystkim o jakość. Osobiście zabieram ze sobą kilka nowych pomysłów i chęć do dalszego eksperymentowania w mojej własnej pracowni – dodał lubelski cukiernik.
Spotkanie zorganizowane przez Akademię Mistrza ZT Kruszwica, choć miało charakter szkolenia, było także okazją do spotkania i wymiany doświadczeń między kolegami z branży, czemu sprzyjała doskonała atmosfera. Szkolenie obejmowało również wspólną kolację oraz koncert zespołu Red Heels. – Ciepłe przyjęcie przez zespół Kruszwicy oraz rewelacyjna lekka forma samego wykładu zachęciły mnie do przyjazdu po raz kolejny – deklaruje Agnieszka Strzelecka (Kraina Ciast i Tortów).


Zdjęcia: ZT "Kruszwica" S.A.

Więcej informacji: Akademia Mistrza

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji