...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja MW, materiał promocyjny

Maestro Ponte di Rialto niekonwencjonalny tort weselny

autor: Cukiernik Krzysztof Wysłucha
Ta dekoracja złamała wszelkie przyjęte konwencje tortów weselnych. Zamiast jasnych kolorów, odcieni bieli pojawiła się ciemna czekolada, zamiast figurek młodej pary - weneckie maski.

     
 

Artukuł pochodzi ze stczniowego wydania magazynu Mistrz Branży

 

Zamów numery archiwalne w wersji PDF: prenumerata@MistrzBranzy.pl

 

 

Tort Maestro Ponte di Rialto adeptów Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego był inspirowany nocą wenecką, gdzie głównym elementem dekoracyjnym były maski słońca i księżyca wykonane z plastycznej czekolady. Zastosowaliśmy kilka technik dekoracji – połączenie czekolady plastycznej,  lukru plastycznego oraz  karmelu.  Smak stanowi kompozycję czekolady oraz wiśni z lekką i delikatną nutą brandy.

Do wykonania tortu potrzebne są dwa czekoladowe blaty biszkoptowe i jeden jasny. Na spód kładziemy ciemny biszkopt, który nasączamy ponczem o smaku brandy. Przesmarowujemy blat kremem czekoladowym i szprycujemy krążki nadzieniem wiśniowym w odstępach ok. 2,5 cm. Kładziemy jasny biszkopt i nasączamy, przesmarowujemy i szprycujemy podobnie jak w pierwszej warstwie biszkoptowo-kremowej. Przykrywamy drugim czekoladowym biszkoptem. Na całość kładziemy cienką warstwę kremu. Schładzamy. Po schłodzeniu powierzchnię tortu oblewamy genachem czekoladowym i dekorujemy według uznania.

Receptura

 

Kapsle biszkopta:
1000 g jaj
500 g  cukru
460 g  mąki pszennej
20 g   mąki skrobiowej  
80 g   mleka w proszku
90 g   emulgatora do biszkopta
 
Krem:
100 g żółtek
150 g cukru
400 g masła
150 g margaryny cukierniczej kremowej
30 g  spirytusu
30 g  dobrej jakości brandy

Poncz:
150 g wody
75 g  cukru
15 g  spirytusu
30 g  brandy

Ganache:
200 g śmietany,
400 g dobrej jakości czekolady – w celu zwiększenia połysku można dodać 40 g syropu glukozowego

Czekolada plastyczna:
1000 g dobrej jakości czekolady,
300 g  śmietany kremówki,
150 g  syropu cukrowego 1:1, czyli 75 g wody i 75 g cukru, 150 g syropu glukozowego

Wiśnia w żelu

Sposób dekorowania

 

fot. 1

fot. 2

fot. 3

fot. 4

Tort jest złożony z trzech blatów biszkoptowych (fot. 1), przełożonych kremem russel czekoladowym (fot. 2) oraz masą wiśniową w żelu (fot. 3). Kolejne warstwy blatów biszkoptowych nasączamy syropem z dodatkiem brandy. Boki i wierzch tortu trzeba przesmarować warstwą kremu. Czekoladę przeznaczoną do wykończenia tortu rozpuszczamy w kąpieli wodnej i dokładnie powlekamy powierzchnię tortu (fot. 4).
 

 

fot. 5

fot. 6

fot. 7

fot. 8

fot. 9

Lukier plastyczny, z którego wykonane są róże, wałkujemy na wydłużony wałek (fot. 5) i porcjujemy na równej wielkości kęsy (fot. 6). Następnie formujemy roślinne elementy zdobnicze tortu (fot. 7), które kolejno powlekane są barwnikiem czarnym i metalicznym za pomocą aerografu (fot. 8). Gotowe elementy dekoracyjne przenosimy na tort. W ten sposób wykańczamy również pozostałe piętra tortu (fot. 9).

 

fot. 10

fot. 11

fot. 12

Głównym elementem dekoracyjnym są maski z czekolady plastycznej. Masę czekoladową rozwałkowujemy, nadając jej owalny, płaski kształt, wycinamy maski i nadajemy im przestrzenny kształt poprzez odpowiednie modelowanie (fot. 10). Uformowane maski powlekamy czekoladą (fot. 11) i barwimy przy pomocy aerografu (fot. 12).

 

fot. 13

fot. 14

Aby nadać dekoracji charakter instalacji przestrzennej, przygotowujemy konstrukcję, na której umieszczamy maski. W tym celu zastosowano isomat - rodzaj masy karmelowej, który po uprzednim podgrzaniu w mikrofalówce wylano do specjalnej formy silikonowej (fot. 13) i uformowano konstrukcję przestrzenną (fot. 14). Po zestaleniu konstrukcji przenosimy ją na tort i mocujemy maski.

 

fot. 15 Prezentowany tort Maestro Ponte di Rialto wykonali adepci Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego pod kierownictwem mistrza cukierniczego Krzysztofa Wysłuchy. Tort wygrał konkurs firmy Savpol „Aparat za jedno zdjęcie”.

Piętra tortu zostają umieszczone na kaskadowo ułożonych paterach. Maski i inne elementy składające się na instalację przestrzenną wieńczą środkowe piętro tortu (fot. 15).

fot. 16

Aby podkreślić niecodzienny charakter tortu, jego prezentacji towarzyszyła specjalna choreografia rodem z weneckiego karnawału (fot. 16).

Forma tortu, jego oprawa oraz smak wzbudziły zachwyt pary młodej i gości weselnych. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy choreografię, na którą złożyły się oryginalne stroje i maski weneckie, oraz nastrojową muzykę. Taki zabieg podkreślił artystyczne walory cukierniczego arcydzieła.

Opcje filtrowania

 
 
 
 

Proszę zaznaczyć maksymalnie 5 pozycji.

 
rozwiń opcje

Inne receptury przygotowane przez Zakład Piekarsko-Cukierniczy Wysłucha 

Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
 


Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

żytni IG niski indeks

oprogramowanie dla piekarni

Wypieki wegańskie puratos

Lody MEC3

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji