...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Śląska czekolada przepustką do wygranej w Paryżu

Po wygranej polskiego finału World Chocolate Masters, Łukasz Anioł – młody cukiernik ze Śląska – nie spoczął na laurach. Trwają intensywne przygotowania do światowego finału konkursu, który już w październiku odbędzie się w Paryżu podczas słynnych targów Salon du Chocolat.


Finaliści konkursu już znają zadania, jakie na nich czekają podczas wielkiego finału. Jednym z nich jest stworzenie własnej czekolady w tabliczkach, na bazie której uczestnicy będą pracować w Paryżu, tworząc m.in. pralinki.. Czekolada Łukasza Anioła – podobnie jak pozostałych uczestników – powstała we Francji w Or Noir, laboratorium firmy Barry Callebaut. Zarówno z nazwy jak też w smaku, ma odzwierciedlać jego rodzinne strony czyli Śląsk. Konkretnie, epokoę karbonu! - Węgiel w naturze jest bardzo ważny. Jego pierwiastki występują we wszystkim ww wszechświecie. Jest składnikiem każdego żywego organizmu - wyjaśnia cukiernik.

 


Jak smakuje zatem czekolada Silesia? - powstała z mocno uprażonego ziarna. Stworzyłem mieszankę ziaren z Ghany, Meksyku i Santo Domingo. Jest to czekolada deserowa 66%, o lekko owocowej nucie. - opowiada Anioł.

 

 

 


Tematem przewodnim konkursu jest inspiracja naturą. Jak zapowiada nasz reprezentant, w Paryżu chce stworzyć kontynuację projektu, który zaprezentował podczas polskiego finału. W swoich wyrobach chce zawrzeć całą historię czekolady. Jak sam mówi, czekolada ma być niczym interesująca książka - jedzenie jej ma być jak czytanie dobrej powieści, która wciąga z każdą nową otwartą stroną - opowiada naszej redakcji. - Dlatego też smaki Silesii rozkładają się sekwencyjnie: od mocnnego aromatu prażonego ziarna przez mocny smak kakao po delikantą nutę owocową - tłumaczy.

Obecnie nasz reprezentant intensywnie szkoli się w łódzkiej Akademii Czekolady, gdzie opracowuje projekty zadań konkursowych, starając się, by ich kocepcja była spójna. Natura, historia, sztuka, Śląsk - te elementy chce zawrzeć we wszystkich swoich pracach. Tak powstały intrygująco brzmiące smakołyki, m.in.: pralinka Polny wiatr, trufle Historia Mistyki i Tajemnic, ciasto Silesia in nature. 

 


Czy ten nowatorski zamysł pozwoli mu pokonać 20 rywali z całego świata i zdobyć tytuł World Chocolate Masters? Redakcja MB poinformuje już wkrótce, kibicując na żywo naszemu faworytowi w Paryżu! Wiadomo już, że w finale wystąpi w pierwszej dziesiątce pierwszego dnia rywalizacji (28 pąździernika). 

 

 

Więcej informacji:

Polskie eliminacje do World Chocolate Masters -> KLIK!

Łukasz Anioł -> KLIK! 

Zdjęcia: Barry Callebaut Polska

Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji