...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Świeży, gorący chleb na święcie polskiej żywności

11 maja br. na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu ponad 100 wystawców prezentowało najsmaczniejsze i najzdrowsze produkty z wszystkich regionów Polski. Smakowite zapachy gotowania, smażenia, pieczenia przyciągały do stoisk setki osób chcących skosztować specjałów rodzimej produkcji.

W tym gronie nie mogło zabraknąć producentów zrzeszonych w Polskiej Ekologii.

W namiocie stowarzyszenia Polska Ekologia prezes Paweł Krajmas wraz z ekspertami prezentował wysokiej jakości polską regionalną żywność wyprodukowaną w oparciu o wieprzowinę i zboża w ramach kampanii „Polska Smakuje w regionach”, mającej na celu szerzenie wiedzy o systemach jakości, metodach przyrządzania, i punktach sprzedaży.

 

Obok wyrobów wędliniarskich pojawiały się wypieki prosto z polowej piekarni Polskiej Ekologii prowadzonej przez mistrza piekarstwa Czesława Meusa. Drożdżowe podmłody uzupełnione naturalnymi kwasami piekarskimi oraz świeżo mielone słody oddawały wspaniały smak, aromat miękiszu i piękny kolor skórki. Podążając za najnowszymi trendami do większości pieczywa dodawane były także prastare, uprawiane organicznie pszenice: płaskurkę i samopszę. Mielone na delikatną, pełnoziarnistą mąkę bezpośrednio przed użyciem, aby wydobyć ze zbóż to co najlepsze, najzdrowsze!


Namiot Polskiej Ekologii cały czas odwiedzali goście, m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który otrzymał w prezencie bochenek upieczonego na miejscu chleba. „– Polacy nie chcą już żywności anonimowej, tylko takiej, która pochodzi od znanego rolnika, wiąże się ze smakami rodzinnej kuchni. Żywności, która jest w jak najmniejszym stopniu przetworzona i ekologiczna” – przekonywał szef resortu rolnictwa.

Na pikniku można było także poznać aparaturę laboratoryjną do badania jakości zbóż i mąk. – Piekarze muszą mieć dostęp do podstawowych informacji o surowcu: liczbie opadania, wodochłonności, ilości, ale przede wszystkim jakości glutenu – przekonywał ekspert dr Józef Sadkiewicz. Zachęcał również producentów zbóż, mąki i pieczywa do udziału w akcji: „Zanim urośnie, pomyśl o badaniu”, której celem jest poddawanie produktów atestacji. W przypadku piekarni liczy się nie tylko znajomość typu mąki, ale także jej wartości wypiekowe. Dr Józef Sadkiewicz wyjaśniał szczegóły projektu i rozmawiał z odwiedzającymi na temat naukowej strony piekarstwa.„Polska Smakuje w regionach” – projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego oraz Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Piotr Połomski, FB „Domowy Piekarz”

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji