...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS, materiał promocyjny

Tutorial Roberta Antczaka: Lwia głowa

Cukiernictwo to nie tylko słodkie kremy i puszyste biszkopty, ale przede wszystkim sztuka wyobraźni. Najważniejszy jest dobry pomysł, ale nie tylko pomysł na to, co zrobić, ale jak to zrobić. Na krótkie lekcje z pomysłem zaprasza małopolski cukiernik Robert Antczak.

Tworzenie tortów w stylu angielskim to praca oparta na wyobraźni, więc zanim cokolwiek stworzymy, zaczynamy od rysunku. Na tej podstawie przygotujemy szkic zewnętrznych krawędzi tortu. Szkic-szablon najlepiej zrobić na papierze, na którym łatwiej skorygować błędy.

fot. Robert Antczak

 

Ciasto
W przypadku tortów rzeźbionych proponuję pracować na biszkoptach stabilnych, które są podobne do ciast biszkoptowo-tłuszczowych – nie kruszą się i są elastyczne, dlatego łatwo odcinać na nich cienkie warstwy ciasta.

Gotowy szablon przykładamy do biszkoptu i ostrym nożem wycinamy kształty. W zależności od wysokości wypieczonych biszkoptów wycinamy jedną lub dwie sztuki, które złożą się na jedną warstwę tortu. Na wyrzeźbiony tort nakładamy równą warstwę kremu, wygładzamy na całej powierzchni i odstawiamy do chłodni.

Masa cukrowa

Białą masę cukrową dzielimy na części, które następnie odpowiednio barwimy. Do barwienia proponuję stosować barwniki żelowe, które najszybciej rozprowadzą się w masie cukrowej i nie rozrzedzą jej.

Dobrze wyrobioną masę wałkujemy. Jeżeli tort ma dużo zagłębień, to masa nie powinna być zbyt cienko rozwałkowana, żeby nie popękała przy naciąganiu na tort.


Dekorowanie tortu
Przygotowaną masę cukrową nakładamy etapami na schłodzone ciasto.
- Wyrzeźbiony kształt głowy lwa obkładamy żółtą masą cukrową.


- Z masy pomarańczowej wycinamy uszy i elementy grzywy, które wielkością odpowiadają poszczególnym kształtom wyciętym w cieście. Tutaj warto posłużyć się szablonem. Gotowe elementy nacinamy (nie przecinamy!) specjalnym cukierniczym zdobnikiem.


- Pyszczek robimy z trzech białych kuleczek lekko spłaszczonych.


- Z czarnej masy formujemy ruloniki, z których robimy wąsy. Ruloniki posłużą nam również do „obramowania” pyszczka. Czarna masa cukrowa może odbarwiać się w zetknięciu z masą w innym kolorze, dlatego warto delikatnie zaznaczyć miejsce, w którym nakleimy czarne elementy dekoracyjne.


- Z różowej i czerwonej masy cukrowej przygotowujemy lwi nos.


- Cienie na grzywie malujemy barwnikiem żelowym przy użyciu cienkiego pędzelka.

   
 

Robert Antczak – cukiernik z 15-letnim doświadczeniem, właściciel małopolskiej Cukierni Poezja. Specjalizuje się w tortach, a jego pasją są torty w stylu angielskim. Jak sam przyznaje, zwraca uwagę nie tylko na estetykę wykonania, ale również na perfekcyjnie dobrany smak. Jego portfolio zawiera blisko 900 sprawdzonych receptur! Od dziś Robert Antczak będzie się dzielił wiedzą w „Mistrzu Branży”.

Osoby zainteresowane szkoleniem indywidualnym lub grupowym w Cukierni Poezja prosimy kontaktować się telefoniczne: 668 151 538

 

 

 

Opcje filtrowania

 
 
 
 

Proszę zaznaczyć maksymalnie 5 pozycji.

 
rozwiń opcje

Polecamy przeczytać 

Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
 


Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

żytni IG niski indeks

oprogramowanie dla piekarni

Wypieki wegańskie puratos

Lody MEC3

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji