...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Szkoła Artystyczna, materiał promocyjny

Więcej piękna w chlebie, cz. 1: Proste w formie, bogate we wzory – szablony

Wygląd pieczywa, który zatrzymał się w czasie, a nawet się cofa, może mieć negatywny wpływ na sprzedaż. Nikt ze stałych klientów nie obrazi się na ładniejszą formę dobrze znanego chleba, za to może zainteresować konsumentów wychowanych na Instagramie. Sprawdźmy triki i sposoby, by zyskać więcej piękna w chlebie.

Od wielu lat zajmuję się dekorowaniem pieczywa, które podnosi jego walory estetyczne, podświadomie budzi wyobrażenie smaku i pożądanie. Od tego już tylko krok, by słupki sprzedaży w piekarni poszły jeszcze wyżej. Tymczasem hasło „dekorowanie pieczywa” większości piekarzy kojarzy się z czasochłonnym zajęciem, „sztuką dla sztuki” nic bardziej mylnego. Nie trzeba zaczynać od skomplikowanego, finezyjnego nacinania skórki, tworzenia dekoracji z ciasta. Wystarczy sięgnąć po proste w formie, a bogate we wzory szablony.

Zobacz, jak prosto i szybko odmienić wygląd naszego powszedniego, o ile zyska sama forma chleba, gdy pokreślisz ją barwnym wzorem. Zapraszam do tutorialu z szablonem.

 

Do stworzenia niebanalnych wzorów użyłem szablonów o wymiarach kartki A4, czyli 297x210 mm. Twardość szablonu nie powinna być zbyt duża, powinien przylegać do rozrośniętego kęsa ciasta, kakao do posypywania może być zwykłe lub czarne.

 

 

1. Szablon układamy na rozrośniętym kęsie ciasta w taki sposób, aby pokrył powierzchnię do udekorowania.

 

2. Przy użyciu drobnego sitka posypujemy kakao na szablon, pamiętając o tym, aby jego ilość nie była zbytu duża, gdyż nadmiar może obsunąć się podczas zdejmowania szablonu z kęsa ciasta. Tak użyty szablon przekładamy na następny kęs ciasta i powtarzamy czynność.

3. Aby podpisać swój wyrób, dodajemy elementy dekoracyjne m.in. różne detale dekoracyjne lub personalizację.

4. Obsypane kakao kęsy nacinamy. Nóż, który używamy do nacięcia, powinien być bardzo ostry, tak aby nie szarpał zbytnio  skórki oraz nie zdeformował wzoru.

 

5. Kęsy ciasta umieszczamy w piecu, wypiek prowadzimy, nie zmieniając parametrów technologicznych przypisanych do wypieków, które na co dzień produkujemy.

Tak przygotowane pieczywo zapewne przyciągnie wielu ciekawskich klientów, a zarazem podwyższy standard naszej półki sklepowej.


Mistrz piekarstwa Wiesław Kucia
Szkoła Artystyczna

fot. Anna M. Kucia


 

Opcje filtrowania

 
 
 
 

Proszę zaznaczyć maksymalnie 5 pozycji.

 
rozwiń opcje

Inne receptury przygotowane przez Szkoła Artystyczna Wiesław Kucia

Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji