czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Bake & Play - nowe oblicze konkursu dla młodych cukierników 0

dodano ,Kruszwica, materiał promocyjny

Za nami już trzy edycje konkursu Bake & Play organizowanego przez Akademię Mistrza. Setki fantastycznych prac, kilkanaście trudnych konkursowych zadań, dziesiątki dostrzeżonych młodych talentów i zachwyt jurorów nad umiejętnościami adeptów sztuki cukierniczej – tak można podsumować 3 lata funkcjonowania cukierniczego konkursu.

W ostatniej, sportowej odsłonie słodkich zmagań zwyciężczynią zabawy została Justyna Borecka – prawdziwa ikona konkursu, która nie tylko uczestniczyła we wszystkich dotychczasowych edycjach, ale za każdym razem stawała na jego podium. Nazwisko młodziutkiej trzykrotnej laureatki konkursu Bake & Play na dobre zagościło już w świadomości przedstawicieli branży cukierniczej, a jej talent i umiejętności sprawiły, że z nikomu nieznanej uczennicy stała się poważną w środowisku specjalistką, którą w zabawie czeka zupełnie nowa rola.

 

Już niedługo inni młodzi ludzie staną przed szansą pokazania swojego talentu i wybicia się w branży cukierniczej. Jesienią rusza bowiem kolejna, IV edycja Bake & Play. W tym roku jednak słodkie zmagania będą wyglądały trochę inaczej. Organizatorzy doszli bowiem do wniosku, że nadszedł już czas, by konkurs z zabawy przerodził się w poważniejszą rywalizację. – Przez trzy lata zebraliśmy ogromne doświadczenie. Przede wszystkim poznaliśmy możliwości naszej cukierniczej młodzieży, które okazały się znacznie większe, niż pierwotnie sądziliśmy - ocenia jeden z sędziów i koordynator projektu Bake & Play Jacek Zięba, technolog ZT. Kruszwica. – Jednocześnie poznaliśmy też opinie młodych ludzi, a także ich nauczycieli i mentorów, którzy pracują z młodzieżą w zakładach, dotyczące oczekiwań, jakiestawiają naszemu konkursowi.

 

Zebraliśmy te wszystkie dane, zrobiliśmy burzę mózgów i doszliśmy do wniosku, że czas podskoczyć o poziom wyżej.
Zmagania IV edycji konkursu ruszą dopiero we wrześniu. Dziś organizatorzy nie chcą więc zdradzać wszystkich szczegółów. Zgodzili się tylko zasygnalizować najważniejsze zmiany. - Przede wszystkim uznaliśmy, że skoro celem konkursu jest wyłapywanie największych talentów i stwarzanie im szans na dalszy rozwój, nagroda, o którą Walczą, powinna otwierać im drzwi na szeroki świat - mówi Jacek Zięba. – Nie powiem więc jeszcze gdzie i kiedy, ale zdradzę, że planujemy zabrać laureatów IV edycji w naprawdę szeroki cukierniczy świat - nie tylko w przenośni, ale też jak najbardziej dosłownie.

Nie tylko niesamowita nagroda podniesie rangę konkursu. Przygotowywane są także inne zmiany. – Przez trzy edycje mogliśmy łatwo obserwować, że niektóre zadania i tematy cieszą się dużo większą popularnością niż inne. I nie chodzi tu wcale o to, że młodzież chętniej wykonywała zadania łatwiejsze, mniej interesując się tymi trudniejszymi. Po prostu niektóre tematy okazały się im znacznie bliższe niż inne, bardziej ich inspirowały – wyjaśnia Jacek Zięba z ZT. Kruszwica. – Dlatego w tym roku, tuż przed rozpoczęciem właściwego konkursu, stworzymy młodzieży szansę na to, by sami zaproponowali nam tematy zmagań. Dzięki temu zgłoszą takie, które faktycznie pozwolą im rozwinąć skrzydła i udowodnić, że są nie tylko utalentowani i mają spore umiejętności, ale także pokazać to, co wszyscy wiemy, że cukiernictwo to sztuka.

 

 
Niewielkie zmiany szykują się także w samym przebiegu konkursu, dodadzą mu one element strategii. Przede wszystkim jednak zawodnicy mają przygotować tylko jeden projekt. – Z jednej strony tylko jedno zadanie to duże uproszczenie. Jednak z drugiej oznacza to, że dzieło, które trafi na konkurs, musi być doskonałe. Nie ma bowiem szans na poprawę - jedna praca nie wyszła, ale druga jest świetna, więc może jakoś to będzie - opowiada koordynator konkursu Bake & Play. – Tym razem chcemy, by uczestnicy skupili się na jednym projekcie i pokazali w nim Wszystko co potrafią.

Kolejną wielką zmianą, z którą spotkamy się w IV edycji, będzie stała komunikacja z uczestnikami. Na tworzonej właśnie nowej grupie na Facebooku Akademii Mistrza, dedykowanej konkursowi, uczestnicy znajdą nie tylko informacje i prace z poprzednich edycji, ale także wiele podpowiedzi i porad od ekspertów, które mogą być bardzo przydatne podczas wykonywania zadania. Będą też mogli zadawać pytania i dzięki temu rozwiewać swoje wątpliwości. – W czasie poprzednich zmagań zauważyliśmy, że uczestnicy chcą być na bieżąco informowani o wszystkim, co dotyczy naszej zabawy. Czasem nie są też do końca pewni swoich decyzji i chcieliby móc je skonsultować. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na to zapotrzebowanie - w końcu Wszystkim nam zależy, by Bake & Play był nie tylko konkursem, który otwiera drzwi do cukierniczej kariery, ale też inspiruje i uczy. Dzięki temu nawet te osoby, które nie staną na podium, zdobędą fantastyczne umiejętności, a ich prace zyskują uznanie w branży. Grupa na Faceboku ruszy już w połowie sierpnia, o czym będziemy informować na bieżąco.

Przypominamy, że IV edycja konkursu Bake & Play rusza już na początku września, a tym razem czas będzie niezwykle ważnym elementem zabawy, która będzie polegać na wspólnym wyborze tematu pracy. Następnie uczestnicy będą realizować wybrany przez społeczność temat w terminie od 15 października do końca listopada. Dlatego zachęcamy, by już pod koniec sierpnia wyglądać dalszych informacji o zabawie i jak najszybciej zgłosić swój udział. Naprawdę warto!
Zapraszam do emocjonującej zabawy.


Jacek Zięba, Koordynator Konkursu, ZT Kruszwica tel. 606 802949, jacek.zieba@bunge.comDodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe