...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja MH, materiał promocyjny

Prezentujemy profil szkoły z Lwówka Śląskiego

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim - to właśnie w tej szkole kształci się laureatka wielkanocnego plebiscytu Mistrza Branży - Monika Chorąziak. Uczennica zajęła pierwsze miejsce w kategorii Receptury Ucznia, przygotowując "Kosz Wielkanocny z barankiem".

Zespół jest publiczną placówką oświatowo-wychowawczą, prowadzoną przez Powiat Lwówecki, w  której dzieci i młodzież z różnego typu dysfunkcjami mają możliwość nauki oraz rehabilitacji. W skład zespołu wchodzą Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym mogą przebywać uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, głębokim, jak również ze sprzężoną niepełnosprawnością.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii jest placówką dla młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym oraz z zaburzonym zachowaniem.

Do placówek wychowankowie przyjmowani są  na podstawie skierowania Starosty Lwóweckiego. Podstawowym dokumentem uprawniającym do wydania skierowania jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Podczas pobytu w placówce wychowankowie zapewnioną mają naukę w Szkole Podstawowej, Gimnazjum oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej, całodobową opiekę internatu oraz bogatą ofertę zajęć rewalidacyjnych, rehabilitacji ruchowej, socjoterapeutycznych  oraz  kół zainteresowań.

Zespół położony jest na obrzeżach Lwówka Śląskiego, w województwie dolnośląskim około 35 km od Jeleniej Góry. Położenie zespołu jest jego dużym atutem, przestrzeń, park, wiele boisk i terenów zielonych, bliskość lasu sprawiają, że miejsce to jest bardzo przyjazne dla przebywających u nas wychowanków.

Obecnie ośrodek mieści się w siedmiu budynkach szkolno-internatowych.W placówce zatrudnieni są nauczyciele, wychowawcy oraz psycholog, pedagog, logopeda oraz specjalista rehabilitacji ruchowej. Ośrodek dysponuje kuchnią, stołówką, pralnią, mikrobusami przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zespół  zapewnia:

 1. Całodobową opiekę nad dziećmi i uczniami pozbawionych opieki rodzicielskiej.
 2. Warunki do nauki i wychowania.
 3. Realizację celów rewalidacyjnych, w tym socjoterapeutycznych.

Głównym zadaniem Zespołu jest przygotowanie uczniów, w miarę ich możliwości, do samodzielnego funkcjonowania w życiu społecznym oraz w integracji ze środowiskiem. Celem Zespołu jest zapewnienie uczniom i wychowankom prawidłowego rozwoju umysłowego, moralnego, emocjonalnego i fizycznego w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi w warunkach poszanowania ich godności osobistej oraz zdolności światopoglądowej i wyznaniowej.

W Zespole kształcimy z szkołach zawodowych młodzież w kierunku – murarz, kucharz małej gastronomii i cukiernik. W Zespole działa zespół muzyczny ,,Debiut”, sekcja sportowa Olimpiad Specjalnych ,, Jeżyk”, Koło Krótkich Form Teatralnych ,, Pęknięta Struna”. ZPEW uczestniczy w międzynarodowej wymianie młodzieży z partnerem niemieckim z Kalletal. Uczniowie uczestniczą w wielu imprezach, konkursach i zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji