czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Warto przeczytać

 • Młodzi przedsiębiorcy odkrywają własny potencjał

  Młodzi przedsiębiorcy odkrywają własny potencjał 0

  Czy istnieje granica wiekowa, która określa gotowość człowieka do myślenia w kategoriach rozwoju kompetencji biznesowych? Dlaczego młody człowiek nie może uczyć się bycia przedsiębiorczym już w szkole podstawowej? Czy zaradność życiowa jest mniej ważna od polskiego, matematyki czy nauki zawodu?

  więcej
 • Patenty produkcji pieczywa

  Patenty produkcji pieczywa 0

  P.M.T. Trading Sp. z o.o. w Łodzi to firma, która powstała w 1989 roku. 25- letnie doświadczenie w prowadzeniu przedsięwzięć innowacyjnych i wdrożeniowych przyniosło zarówno efekty w bieżącej działalności firmy, jak i korzyści dla polskiej nauki.

  więcej
 • Piękniejsza strona czekolady

  Piękniejsza strona czekolady 0

  Statycznie rzecz biorąc, to płeć piękna bardziej lubi jeść czekoladę. Jednak po drugiej stronie, czyli wśród, którzy robią czekoladowe cuda, znajdziemy głównie mężczyzn. Joanna Olszewska jest w tym gronie jedną z nielicznych kobiet, które łamią tą regułę. I łamie też przekonanie, że czekolada służy wyłącznie do jedzenia...

  więcej
 • Od blogera do chocolatiera

  Od blogera do chocolatiera 0

  Czekolada, to dla niego synonim prawdziwego cukiernictwa. To dla niej zamontował w domu rodzinnym ogromną zamrażarkę, uczył się zamszowania do 4 nad ranem i 3 razy składał CV do Akademii Czekolady. Dziś może z dumą powiedzieć o sobie, że dołożył do polskiego nowoczesnego cukiernictwa swoją ciężko wypracowaną cegiełkę.

  więcej
 • Podróż po europejskich muzeach czekolady

  Podróż po europejskich muzeach czekolady 0

  Trudno dziś mówić o tym, kto pierwszy wpadł na pomysł otwarcia tego najsłodszego w świecie muzeum, ale pewne jest jedno, mają one dać podstawową wiedzę na te­mat czekolady bean to bar, a jednocześnie sprawić frajdę najmłodszym odwiedzają­cym m.in. poprzez możliwość posmako­wania świeżo wyprodukowanej masy cze­koladowej...

  więcej
 • Legalizuję słodkości

  Legalizuję słodkości 2

  Trudno powstrzymać się od jedzenia, widząc czekoladowe ciastko z kremem. Na szczęście teraz można tej pokusie ulec bezkarnie, jeśli wybierzemy ciasto z niezwykłej cukierni, w której praktycznie nie używa się cukru. Ale tworzy się słodkości jak ze snu!

  więcej
 • Pieczywo żytnie na kwasie. Część 5 – technologia

  Pieczywo żytnie na kwasie. Część 5 – technologia 0

  Technologia produkcji pieczywa żytniego to temat złożony i niepozbawiony kruczków, dlatego każdy etap wymaga uważnej analizy. Zaczęliśmy od przedstawienia metod wytwarzania kwasów oraz kontroli ich jakości. Oddzielnie omówiliśmy wytworzenie ciasta, jego dzielenie i formowanie.

  więcej

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe